Hirdetés

Bevinnék a jégpályát, hokivébét rendeznének a Sepsi Arénában

A létesítmény alkalmas lenne a hokivébé megrendezésére
Fotó: Jakab Mónika

Ülésezett a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) vezetőtestülete, a szövetségi büró, amely többek között arról döntött, hogy megpályázzák a jövő évi ifjúsági és felnőtt, férfi és női világbajnokságok rendezését.

Nagy Attilát, a Román Jégkorong-szövetség elnökét a döntésekről, illetve a tervekről kérdeztük.

Hirdetés

– Az elmúlt időszakban több pályázatot nyújtottak be a Nemzetközi Jégkorong-szövetséghez (IIHF). Erről is szó esett a legutóbbi gyűlésen. Mit lehet tudni ezekről?

– Decemberben három pályázatot nyújtottunk be az IIHF-hez, mindhárom a romániai jégkorongsport fejlesztését célozza meg, de ezek közül csupán egyre kaptunk finanszírozást, a játékvezetői képzésre. Pontosabban 48 ezer eurót, amelyből olyan folyamatos, a hazai játékvezetést fejlesztő programokat indítunk el, amelynek célja az, hogy a hazai játékvezetők a legmagasabb nemzetközi szinten is helyt álljanak.

Nagy Attila •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Nagy Attila
Fotó: Veres Nándor

– Döntés született arról is, hogy a román szövetség megpályázza a jövő évi felnőtt és ifjúsági, női és férfi világbajnokságok rendezését. Mikor határoznak ezekről a helyszínekről, melyek azok a jégcsarnokok, amelyek házigazdái lehetnének ezeknek a világversenyeknek?

– A pályázatokat még nem kellett beküldeni, az IIHF tavaszi, április-májusi kongresszusán kerülnek szóba ezek, akkor döntenek majd a helyszínekről. Megpályázunk minden olyan vébét, amelyen a romániai válogatottak érdekeltek. A felnőtt férfi esetében, ha a divízió 1/A-ban maradunk, akkor egy olyan jégpályával kell pályázni, ahol legalább 3000 néző helyet foglalhat.

Erre Romániában egyetlen település – ahol hoki is van! – jöhet szóba: a sepsiszentgyörgyi Sepsi Aréna. Ez alkalmas lenne. Ott most többnyire csak kosárlabda-mérkőzések zajlanak.

Amennyiben nem erre, hanem egy szinttel lejjebbre készülünk, akkor szóba jöhet Brassó és Csíkszereda is. Az U20-asoknál szintén Brassó és Csíkszereda, míg az U18-as, illetve a női vébé esetén a bukaresti Berceni Arénában gondolkodunk, amelyik most épül.

– Bizonyos közösségi oldalakon nagyobb teret kapott az egyik, Brassóban megrendezett ifjúsági bajnoki mérkőzés, amelyen tömegverekedés tört ki. Erről mi a véleménye?

– A fegyelmi bizottság ezzel kapcsolatban meghozta a döntéseket. Tudjuk, hogy jégkorongban nem az első, és valószínű nem is az utolsó alkalom, hogy verekedés tör ki egy mérkőzésen. Elég ha csak a tavalyi női világbajnokságra utalunk, az is egy konkrét példa. Mindenféleképpen az egresszív viselkedést, amit az elmúlt időszakban tapasztaltunk, azt elítéljük.

Vannak feszültségek, beszéltünk erről a szövetség vezetőségi gyűlésén, munkacsoportokat alakítottunk ki, amelyeknek az lesz a feladata, hogy olyan szabályzat-módosításokat hozzon, amelyekkel a sport fele lehetne terelni a jégkorongmozgalmat, nem pedig a cirkusz irányába.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hadnagy Attila az év utolsó meccséről, erősítésekről és az újabb Niczuly-csetepatéról

A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.

Ilyés Róbert a kontinens legképzettebb edzői közé lépett

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.

Székelyhon

Már ma este több százan tüntetni vonultak az oknyomozó dokumentumfilmben feltárt visszaélések miatt

Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.

`
Krónika

Megfizetünk az autóért: tudnivalók a gépjárműadó emeléséről

Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.

Krónika

Oknyomozó portál: az igazságszolgáltatást politikusokból, bírákból és ügyészekből álló érdekcsoport tartja a markában

Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Ukrajna nyerte a Nemzetek Európai Kupája nyitómeccsét Románia ellen

A harmadik harmadban visszajött a meccsbe, de egyenlíteni már nem tudott a román jégkorong-válogatott Ukrajna ellen a Nemzetek Európai Kupája hárommérkőzéses sorozatának első találkozóján.

Szoros meccsel hangolt a vébére romániai U20-as hokiválogatott

Kevesebb mint egy hónappal a divízió 2/A jelű U20-as jégkorong-világbajnokság rajtja előtt négynapos felkészülési tábort tart Karcfalván a romániai korosztályos válogatott. Szerdán este, felkészülési mérkőzésen a Sapientia U23 volt az ellenfelük.

Ambrus és Sofron kikerült, Farkas és Ravasz bekerült a magyar hokiválogatottba

Sérülés miatt öt játékos is kikerült a péntektől vasárnapig tartó Sárközy Tamás Emléktornára készülő magyar férfi jégkorong-válogatott keretéből, amelyben három székelyföldi születésű sportoló is lesz. A romániai csapat Ukrajnával mérkőzik.

Az észteket is legyőzte az U20-as magyar válogatott a milánói hokivébén

Bár az elején az észtek szerezték meg a vezetést, a magyar válogatott végül magabiztosan nyerte meg a második meccsét is a Milánóban zajló U20-as divízió 1/B-csoportos jégkorong-világbajnokságon.

Jól indította az U20-as hokivébét a magyar válogatott, Karcfalván edzőtáborozik a romániai csapat

Magabiztos győzelemmel kezdett a magyar U20-as férfiválogatott a litvánok ellen a Milánóban zajló divízió 1/B-csoportos jégkorong-világbajnokságon. A romániai együttes Karcfalván edzőtáborozik.

Női jégkorong: hatpontos Sportklub-hétvége, fölényes gyergyói sikerek a Felcsíkon

Két győzelmet aratott a Sportul Studențesc ellen a Csíkszeredai Sportklub a román női jégkorong-bajnokság hétvégi duplafordulójában, míg a Gyergyói Fox Hockey fölényesen nyert a Márton Áron HC vendégeként.

A Sapientiának másodszorra sem sikerült megtartania az előnyt az Ágyúsokkal szemben

Akárcsak egy nappal korábban, szombat este is sikerült otthon tartani a három pontot az Ágyúsok csapatának a Sapientia U23 gárdája ellen, azonban a győzelem ellenére sem lesz ott a kupa négyesdöntőjében a háromszéki hokicsapat.

Döntőt játszott Budapesten a Csíkszeredai Fortunato hokicsapata

Bombaerős nemzetközi amatőr jégkorongtornán jutott döntőbe a Fortunato Devils csapata. A csíkszeredai együttes a fináléban nagyon szoros összecsapásban kapott ki egy góllal lengyel vetélytársától.

Elképesztő, máris kirúgták a Sportklub edzőjét

Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.

Kijelölték a romániai hokiválogatott keretét az ukránok elleni találkozókra

Egymás után három felkészülési mérkőzést játszik Ukrajnával a romániai felnőtt jégkorongválogatott. Markus Juurikkala szövetségi kapitány kijelölte a keretét a decemberi bukaresti találkozókra.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!