„Még szeretnék előrelépni és jobb jégkorongozó lenni, nem adtam fel, hogy játszhassak magasabb szinten. Abban a korban vagyok, hogy ha még meg szeretném ezt próbálni, akkor most kell külföldön maradnom” – emelte ki a magyar szövetség (MJSZ) honlapjának adott interjúban a 28 éves csíkszeredai születésű csatár.
A német Schwenningen Wild Wingset elhagyó Bartalis kitért rá,
a kanadai stílusú jégkorongot szeretné kiverni a fejéből, és visszatérni a jó svéd hokihoz.
Elárulta, új csapatában az első sor centere lesz. „Vezér, akitől pontokat várnak” – mondta.
Vay Ádám az ugyancsak svéd másodosztályú Vasterviksben véd majd. Bartalis ennek kapcsán úgy fogalmazott: reméli, annyi gólt lő majd a kapusnak, mint a válogatott edzésein.
Az MJSZ weboldala felidézte, Bartalis visszatér Svédországba, ugyanis korábban nyolc szezont töltött a Troja/Ljungby együttesében az U18-tól kezdve, és a felnőtt csapattal öt idényen át szerepelt az Allsvenskanban. 2014-ben hazatért Magyarországra, és két évig a Fehérvárral az osztrák ligában (EBEL) szerepelt, majd Németországba költözött, és három évig a Schwenningen játékosa volt az élvonalban (DEL).
A válogatottban a 2010–2011-es szezonban mutatkozott be, hét világbajnokságon játszott, köztük a 2016-os A csoportos vb-n, 70 meccsen lépett jégre címeres mezben.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
Nagy a sürgés-forgás az átigazolási piacon a hazai labdarúgó-élvonalban, a rövid téli szünet ideje alatt a csapatok igyekeznek felfrissíteni a keretüket. Mutatjuk, milyen változások történtek a klubok háza táján.
A cégek és más jogi személyek helyi adóinak alig több mint 50 százaléka folyt be a gyergyószentmiklósi városkasszába 2024-ben. Idén őket is nagyobb kedvezmény ösztönzi őket a fizetésre. A magánszemélyek adózási hajlandósága azonban jónak mondható.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Román Posta 2025. január 9-én, csütörtökön kezdi meg a januári nyugdíjak kézbesítését – jelentette be a társaság.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!