„Ezúttal is örülünk a három pontnak, ma a második harmadban játszottunk jól. Az első harmadban nem igazán ment a játék, és igaz, hogy jónéhány játékosunknak ez volt a negyedik mérkőzése ezen a héten, és lehet kifogásokat keresni, de amikor bedobják a korongot, készen kell állnod.
A középső harmadban szintet léptünk, majd a felvonásban kicsit ismét visszaesett a játékunk. Összességében elvégeztük a munkát, megvan a három pont, a FEHA mindig nehéz ellenfél. Fontos, hogy ismét nyerni tudtunk, és ebből a meccsből is nagyon sokat kell tanulnunk” – összegzett Markus Juurikkala a GYHK vezetőedzője a mérkőzést követően.
Arany Máté, a FEHA19 másodedzője pedig így értékelte a történteket: „Jól kezdtünk, próbáltuk az előző meccsről átmenteni azokat a dolgokat, amelyek sikerre vezettek. Amit ennek a csapatnak meg kell tanulnia az, hogy miként kell továbbmenni egy győztes mérkőzésről. Jó első harmadunk volt, a másodikban viszont nagyon megnyíltunk, a Gyergyó ellen pedig minden hiba egyből megbosszulja magát”.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
A Csíkszeredai Sportklub a B csapatát nevezte a jégkorongbajnokság bronzmérkőzésére, így vasárnap kora délután a Sepsi Arénában nem volt kérdés, ki áll fel a dobogó legalsó fokára, a Bukaresti Steaua komolyabb megerőltetés nélkül húzta be a találkozót.
Általában a székelyföldi medvetámadásoktól vagyunk hangosak, de amit ez a túrázó tett egy szlovákiai erdőben, amikor rátamadt egy medve, nem lehet elhallgatni.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
A romániai juhtenyésztők felháborodtak amiatt, hogy a juhpestis-riadó következtében az év legfontosabb időszakában nem tudják majd értékesíteni húsvéti bárányaikat a jobban fizető európai piacon, miután az Európai Bizottság korlátozásokat vezetett be.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!