Az ötven lejátszott alapszakasz- és középszakaszbeli meccs után jó alkalom levonni az első következtetéseket is. Erre kértük Bereczky Szilárd menedzsert.
A szezon kezdetén a rájátszásba jutás volt a célkitűzés. Ezt elérte a Gyergyói Hoki Klub, az alsóházból feljutva a legjobb 8 közé. Hogyan értékeli az eredményt? Ezt várták?
Nos, még a bajnokság kezdetén úgy gondoltuk, hogy olyan keretünk van, amellyel elérhetünk a felsőházba is. Az eredmények azonban nem ezt tükrözték. Nagy csatákat, szoros mérkőzéseket tudtunk játszani azokkal az ellenfelekkel szemben is, akik végül az élmezőnyben végeztek felsőházban, de nem volt kiegyensúlyozott a teljesítmény.
Mindenesetre, ott vagyunk a rájátszásban, és már az utolsó mérkőzés előtt bebiztosítottuk ezt. A cél tehát teljesült, és ez a legfontosabb. Összességében, úgy gondolom, reális ez.
Ahogy ön is említette, nem volt kiegyensúlyozott a teljesítmény, voltak komoly hullámvölgyek és nem várt vereségek, a kiugróan jó meccsek között. Ennek háromszor is edzőváltás volt a következménye...
Én korábbra mennék vissza a szezon eddigi időszakának összefoglalásával. Májusban kezdődött el a munka, Vitalij Donika vezetésével olyan komoly erőnléti felkészülés zajlott, amivel csakis elégedettek lehetünk. A kiváló alapozás hatása látható, a mérkőzések nagy többségében bírták a játékosok a hatvan perces kemény tempót.
Augusztus elején érkezett meg a vezetőedző Alexander Trofimov, akinek munkáját, szakmai hozzáértését nem vontuk kétségbe, azonban súlyos hiányosságot jelentett, hogy angolul nem beszélt, emiatt pedig nagyon nehezen működött a csapatban a kommunikáció, és ennek következtében olyan mérkőzéseken is vereségeket szenvedtünk, amelyeket megnyerhettünk volna.
Váltani kellett.
Az edző menesztésekor úgy gondoltuk, az adott helyzetben a legjobb döntés, ha az addigi másodedzőre, Vitalij Donikára és az akkori sportigazgatónkra, Vaclav Novakra bízzuk a csapatot.
Ez valóban jó döntésnek bizonyult akkor, és egy viszonylag sikeres időszak következett, amikor jöttek is a győzelmek. Ehhez azonban hozzátartozik, hogy október-novemberben játszottuk a legtöbb mérkőzést azokkal a csapatokkal, akik végül a rangsorban mögöttünk végeztek.
Azaz lényegében a kötelezőt sikerült teljesíteni. A klubvezetés látta, hogy ennél azért többre van szükség ahhoz, hogy meglegyen a rájátszás és sikeres lehessen a szezonunk. Vitalij Donika szakértelmét nem vitatjuk, másodedzőként remek munkát végez, de szükség volt egy tapasztaltabb edzőre, aki fejlődést tud elérni, a csapatot magasabb szintre tudja emelni, és a játékosokból többet ki tud hozni, mint amit addig nyújtottak. Ilyen edzőt kerestünk.
Amióta ő itt van, a csapat egy teljesen más arcát mutatja, lényeges fejlődés tapasztalható. Ezt nem csak mi látjuk így, hanem mások véleménye is ez. Nagyon szeretjük, ahogy foglalkozik a játékosokkal, amilyen alapossággal dolgozik az edzéseken kívül is napi 4-5 órát vagy többet is, hogy a soron következő mérkőzésre a lehető legjobban felkészítse a csapatot és a lehető legjobb összeállítást küldje jégre.
Aminek külön örülünk, Mikael Tisell munkája eredményeként a hazai játékosokon látszik leginkább a teljesítmény-javulás. Annak ellenére, hogy többségüknek semmilyen tapasztalata nem volt az az Erste Ligában, egyenlő félként tudnak teljesíteni bárkivel szemben.
Sőt, vannak mérkőzések, hogy a gyergyóiak viszik a hátukon a csapatot, ők tudnak kimagasló játékot produkálni, azaz nem csak a légiósok jó szereplésén múlik, hogy az adott meccsen sikerül-e nyerni.
Örülnek is, hogy ilyen szakvezetőjük van, akitől rengeteget tanulhatnak. Kijelenthető: aki akar és képes rá, az most nagyot tud fejlődni, minden lehetősége megvan erre a Gyergyói Hoki Klubnál.
Nem csak az edzői stáb módosult többször, de játékosok is jöttek-mentek...
A nyáron, amikor légiósainkat szerződtettük, arra számítottunk, hogy a hatalmas tapasztalat, tudás és rutin, amit a KHL-ből hoztak, megmutatkozik majd itt az Erste Ligában és segítségükkel szép dolgokra leszünk képesek, és a hazai, rutintalan játékosaink sokat tanulhatnak tőlük.
Azonban, néhányukról hamar kiderült, nem érzik jól itt magukat, és ez a játékukon is meglátszott.
Így meg kellett válnunk Szimakovtól és Vaszilcsenkótól. Jelagin nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, neki is távoznia kellett. Az ő helyettesítésükre érkezett Bobcek, Karpusz és Tománek, akik egyértelműen jó választásnak bizonyultak, de sajnos közülük Tománek teljesítménye egy idő után meredeken visszaesett, és a hozzáállása sem volt olyan, amilyent egy komoly jégkorongozótól elvárhatunk, így vele is szerződést bontottunk.
Legfrissebb igazolásunk Oscar Steén majd a rájátszásban fogja megmutatni, hogy mit is tud, sérülés is hátráltatta és erőnléti okai is voltak, hogy eddig nem bizonyított. A többiek teljesítményét bárki láthatja: itt vannak, meccsről-meccsre mindenki láthatja, mit tesznek hozzá a csapat játékához.
Vorobjev szerintem az Erste Liga legjobb csatára, Pesztunov bármikor képes olyan váratlan megmozdulásra, amire az ellenfél nem számít és ezzel meccseket tud eldönteni, Jezsov rutinja pedig hátul ad stabilitást, de a támadásokhoz is sokat odatesz. Gorjacsevszkijre is nagy szükség van a nagyon sűrű program miatt.
Azonban a legnagyobb pozitívuma az ittlétüknek, hogy sokat segítenek, magyaráznak a gyergyói játékosoknak, ami felbecsülhetetlen lehetőség számukra.
Más csapatoknál már történtek bejelentések szerződés hosszabbításokról, azaz hogy már most építik a következő szezon csapatát. Gyergyóban hol tartanak ezzel?
A hazai játékosok mindegyikével hosszabb távú szerződésünk van, tehát ez már adott. Mikael Tisell-el a megállapodásunk a szezon végéig szól, de mindenképpen szeretnénk vele hosszabbítani.
Már beszéltünk róla, és nagyon bízom benne, hogy jövőre is ő lesz a Gyergyói Hoki Klub edzője.
Persze, vannak terveink a légiósokat illetően is, de ezek most, a rájátszás előtt nem publikusak. Az tény, hogy a mostani tanulóév után jövőre nagyobb lesz az elvárás a Gyergyói Hoki Klubbal szemben, erősítésekre mindenképpen szükség lesz. Gondolkodunk, dolgozunk ezen is.
Még nem tudjuk, ki lesz a GYHK ellenfele az Erste Liga rájátszásban. Milyen gondolatokkal készülnek a play offra?
Ott vagyunk a rájátszásban, azaz az elsődleges célunkat elértük. Most húzunk egy vonalat, és kezdődik egy teljesen új kihívás.
Az alapszakaszban is jó meccseket tudtunk játszani velük, tudják mire vagyunk képesek. Bárki is válasszon minket nem lesz sétagalopp számára a párharc. Úgy érzem, felkészültünk, készen állunk. Mindig a következő meccsre koncentrálva szeretnénk minél tovább eljutni.
Emellett még ott van a romániai bajnokság is, ahol az alapszakasz végén a biztosan a negyedik helyen leszünk.
Kíváncsian várjuk, ki lesz az első helyezett, azaz ki lesz az ellenfél az elődöntőben.
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!