A GYHK játékosát nem, a Fradiét viszont eltiltották

Székely Sport 2022. március 17., 15:12 utolsó módosítás: 2022. március 17., 15:30

Két esetet vizsgált a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága az FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub elődöntős párharc első összecsapását követően.

Az aranysisakos Nagy Gergő egy bunyóban is benne volt, nem játszhat a csütörtöki második mérkőzésen Fotó: Pintér Noémi

A szerda esti budapesti mérkőzésen a vendég gyergyóiak hosszabbításban 1–0-ra nyertek, miután a rendes játékidőben egyetlen találat sem esett.

A mérkőzés után a játékvezetői munkacsoport vezetőjének jelzésére az Erste Liga fegyelmi bizottsága két esetet vizsgált meg.

A 7. percben a GYHK hokisa, Imre Patrik ütközött ellenfelével és 2 perces büntetést kapott térdhasználatért. Az ütközés során kezét és vállát leszorítva szabályos ütközésre készült, a mozdulatsorban nem véltek felfedezni szándékos, vagy szándékos sérülés okozására alkalmas megmozdulást. Az eset összes körülményét mérlegelve, a játékvezetők által a pályán kiszabott büntetést helybenhagyták és a játékossal szemben további szankciót nem alkalmaznak.

Videó: Erste Liga

A 15. percben a Fradi játékosa, Nagy Gergő botjával ellenfele kezére ütött. A megmozdulás nem a korong megszerzésére irányult, a játék az esettől távol folyt. Mint fogalmaztak, Nagy Gergő botját egy kézzel tartva, tudatos, nagy erejű ütést mért ellenfele csuklójára, a Gyergyói Hoki Klub játékosa megsérült, a mérkőzést nem tudta folytatni. A fegyelmi bizottság a sérülést okozó szükségtelen és sportszerűtlen megmozdulás miatt Nagy Gergőt 1 Erste Liga mérkőzésről eltiltja, a büntetését csapata soron következő Erste Liga meccsén tölti le, így nem lehet a jégen a csütörtök esti második mérkőzésen.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban a GYHK 1:0-ra vezet, a második találkozót csütörtökön 19 órától ugyancsak a ferencvárosiak otthonában rendezik.