Jókora előnyt szerzett, közel az élvonalhoz a marosvásárhelyi futsalcsapat

Székely Sport 2023. április 30., 21:18 utolsó módosítás: 2023. április 30., 21:40

A szoros első félidőt követően a folytatásban futószalagon lőtte a gólokat a Marosvásárhelyi VSK a másodosztályú teremlabdarúgó-bajnokság elődöntőjének hazai első mérkőzésén a Simándi Sólymok ellen, és hétgólos előnyben várja a párharc visszavágóját.

Nagy Tamás és további négy csapattársa is duplázott a mérkőzésen. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A hét elején az U19-es korosztályú Román Kupát megnyert játékosokra épülő marosvásárhelyi csapat félénkebb kezdés után fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, és 4–1-re elhúzott. Az első félidő vége felé viszont elkövettek néhány hibát, amit az ellenfél azonnal kihasznált, és a szünetig egy gólra felzárkózott (4–3).

A második játékrész elején ráadásul nagyon gyorsan sikerült egyenlíteniük a vendégeknek.

Ezután azonban Kacsó Endre vezetőedző tanítványai összeszedték magukat, és gyors egymásutánban elkezdték a gólgyártást.

A vásárhelyiek a lesérült Patrick Chertes és a két sárga lap miatt kiállított Nagy Norbert kiválásával is uralták a játékot, kilencszer találtak be a végéig, az Arad megyei ellenfél pedig csak kettővel tudott válaszolni, így fölényesen, hétgólos különbséggel 13–6-ra nyertek.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik Simándon, ahol

amennyiben a Marosvásárhelyi VSK megőrzi az előnyét, bejut a bajnokság döntőjébe, egyben bebiztosítja feljutását az élvonalba.

A másik elődöntős párharcot már lejátszották, a Gyergyóremetei Kereszthegy összesítésben 4–3-ra alulmaradt a Mausoleul Mărăşeşti csapatával szemben, így elszalasztotta az esélyét, hogy az első osztályban szerepeljen.

Teremlabdarúgó 2. Liga, elődöntő, első mérkőzés:

Marosvásárhelyi VSK–Simándi Sólymok 13–6 (4–3).

A vásárhelyiek gólszerzői: Nagy Tamás 2, Dobai András 2, Ördögh Attila 2, Cristian Nicola 2, Nagy Norbert 2, Patrick Chertes 1, Láposi Róbert 1, Mojzi Botond 1.