Kupagyőztes a Marosvásárhelyi VSK ifjúsági futsalcsapata

Horváth Bálint Ottó 2023. április 24., 19:10 utolsó módosítás: 2023. április 24., 19:13

Fölényesen nyerte meg a házigazda Ceahlăul Piatra Neamț elleni döntőt, elhódította a Román Kupát a Marosvásárhelyi VSK U19-es korosztályú teremlabdarúgó együttese.

Illusztráció Fotó: László Ildikó

A marosvásárhelyi csapat a negyeddöntőben szoros csatában 5–3-ra győzte le a Temesvári CFR-t, az elődöntőben pedig 8–1-re múlta felül a Viitorul Dărăbani-t, míg a Ceahlăul előbb kiütötte a Știința U Craiovát, majd kihasználva az első számú esélyes FK Székelyudvarhely kizárását, nem okozott gondot számára a játék nélkül a legjobb négy közé jutó Kézdivásárhelyi SE legyőzése.

A hétfő délutáni döntő gyors gólváltással indult, a házigazdák vezető találatára alig egy perccel később a vásárhelyiek csapatkapitánya, Patrick Chertes válaszolt. Újabb egy percre rá pedig máris a javára fordította az eredményt Kacsó Endre vezetőedző csapata, ismét egy labdaszerzés után Varga Eduárd bombázott a hálóba.

Az első félidő közepén kettőre növelte előnyét a VSK, amely nem kegyelmezett támadásban, majd büntetőből is betalált, a szünet előtt az ötödik góllal pedig már megnyugtató előnyben vonulhatott az öltözőbe.

A folytatásban különösebb gond nélkül tartotta az eredményt a marosvásárhelyi csapat, és a végéig két üres kapus találattal lezárta a mérkőzést, a 7–1-es végeredményt Chertes állította be, aki ezzel mesterhármast szerzett.

Teremlabdarúgó U19-es korosztályú Román Kupa, döntő:

Ceahlăul Piatra Neamț–Marosvásárhelyi VSK 1–7 (1–5).

Gólszerzők: Nemțeanu (2.), illetve Chertes (3., 9., 39.), Varga (4.), Mojzi (16., 31.), Láposi (19.).