Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere az eseményt felvezető szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy idén kibővítették a jutalmazandó korosztályokat, emelkedtek a pénzdíjak, a váltó tagjai pedig csak a szervezők által biztosított autóbusszal utazhatnak a váltópontokig.
A polgármester ismertette a maraton rövid történetét. „Még Zsombori Vilmos megyei önkormányzati elnök idejében, 2002-ben rendezték meg először a futóversenyt, az első kiírásokat a Székelyudvarhely és Csíkszereda közötti 52 km-es szakaszon. A 2004-es választások után Zsombori már nem maradt elnök, a megyei tanács élére kerülő vezető már kevésbé támogatta a sportot, így a Székely maratont 2005-től kezdődően Csíkszereda rendezi, hagyományosan a városnapok keretében. Az eseménynek mindvégig hűséges partnere volt a Tusnád Ásványvíz” – hangsúlyozta Ráduly.
Csíki András, a Hargita Megyei Ifjúsági- és Sportigazgatóság vezetője, a Székely Maraton versenyigazgatója elmondta, hogy idén szigorúan tilos bármilyen civil autóval követni a futókat, szállítani őket.
– hangsúlyozta Csíki.
A sportigazgatótól megtudtuk, hogy GPS-szel lemérték a pontos maratoni távot (42,195 km). A csíkszeredai Vár térről induló mezőny a tusnádi labdarúgópályán tesz meg egy kört, innen indul vissza, így lesz teljes a klasszikus maratoni táv. Jó hír, hogy a frissítőpontok számát négyről ötre növelték.
Ábrahám Előd önkormányzati képviselő, a szervezőbizottság tagja arra hívta fel a figyelmet, hogy minden induló olvassa el figyelmesen a maraton szabályzatát. Kitért arra, hogy csak 14 éven felüliek nevezését fogadják el. „Az elmúlt években mindig próbálkoztak fiatalabb gyerekeket nevezni a váltóra” – mondta Ábrahám, aki azt ajánlja, hogy aki részt szeretne venni a Székely Maratonon, nevezzen be időben, ne várjon az utolsó pillanatra.
Az augusztus 6-án reggel 9 órakor kezdődő verseny rajtja a csíkszeredai Vár téren lesz, az útvonal: Csíkszereda–Csíkszentkirály–Csíkszentmárton–Csíkszentimre–Csíkszentsimon–Csatószeg–Verebes–Tusnád–Verebes–Csatószeg–Csíkszentsimon–Csíkszentimre–Csíkszentkirály–Csíkszereda. Az ellenőrző, illetve váltópontok 10,5 kilométerenként találhatók.
A versenyre csak azok nevezhetnek be, akik 2017. július 31-én betöltötték a 14. életévüket, akik elismerik és elfogadják a versenyszabályzatot.
Előzetesen nevezni a radulyrobert@szereda.ro, illetve a kedveseva@szereda.ro címen lehet. A nevezéshez mellékelni kell a személyi igazolvány másolatát. A július 31-éig történő előzetes nevezés esetén a nevezési díj az egyéni versenyzők számára 25 lej, a váltók esetében pedig 70 lej. Az augusztus 4-éig történő előzetes nevezés esetén a nevezési díj az egyéni versenyzők számára 30 lej, a váltók esetében pedig 80 lej. A verseny napján, a helyszínen is lehet nevezni – 8.45-ig. A helyszíni nevezés esetén a nevezési díj 40 lej az egyéni indulók és 100 lej a váltók számára.
A maratont egyénileg vagy a 4×10,5 km-es váltó tagjaként lehet teljesíteni. Minden versenytávot szabályosan teljesítő sportoló emlékéremben részesül, külön oklevelet és érmet kap minden korosztály – olvasható a szabályzatban. Egyéniben az első nyolc helyezett, a váltók esetében pedig az első hat staféta részesül pénzdíjban – külön díjazzák a női versenyzőket és külön a férfiakat.
Az egyéni győztes 1500 lejt kap, a győztes váltó pedig 1000 lejt.
Ha egyéniben nem lesz legalább 15 induló, a váltók esetében pedig legalább 10 staféta, akkor a pénzdíjak csökkennek. Egyéniben díjazzák a nyílt versenyben élen végzőket, illetve az U21 (21 éven aluli), az O40 (40 éven felüli), az O50 és O60 kategóriákat, váltóban pedig hat kategóriát.
Szerződést bontott vezetőedzőjével a labdarúgó Szuperligában kieső helyen álló FC Botoșani, a Törökországban edzőtáborozó együttes közös megegyezéssel megvált Liviu Ciobotariutól.
Zajlik a labdarúgó Szuperliga tavaszi szezonjára a keret kialakítása a Sepsi OSK-nál, míg a fiúk Törökországban edzőtáboroznak, addig újabb és újabb lehetséges érkezőkről lehet hallani.
Holtan találták otthonában a Constanța Megyei Sürgősségi Elsősegélynyújtó Kórház (UPU) 28 éves ápolónőjét, aki állítólag öngyilkosságot követett el.
A bolgár hatóságok január 8-ától újraindítják a teljes felújítási munkálatokat a Giurgiu és Rusze közötti Duna-híd bulgáriai oldalán – tájékoztatott közleményében a román külügyminisztérium.
Három személy sérült meg a Kóródszentmártonnál történt vasúti balesetben; a mozdonyvezető ittas volt – számolt be kedd délelőtt a Maros megyei rendőrség.
Antagonisztikus ellentét feszült a két ország között Erdély kérdésében, ami alapjaiban határozta meg a diplomáciai kapcsolatokat a múlt század húszas éveiben – mondja Marchut Réka történész.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!