A 2014-es szocsi téli olimpián lesiklásban hetedik versenyzőből lett sportvezető sajtótájékoztatóján jelezte, a végzés alapján Gótzy Antal az MSíSZ alelnöke és Kapitány Ildikó a főtitkára, a jogerős döntés az április 15-ei közgyűlésig visszamenőleges hatályú.
„A magyar sísport egy hat hónapos sérülésen ment keresztül. Nem volt könnyű ez az időszak, mert a szakmai munka akadályoztatva volt, mindenhonnan ki voltunk zárva, az elnökség azonban ilyen körülmények között is megpróbált dolgozni” – mondta Miklós Edit, aki szerint az elmúlt időszakot a sportolók sínylették meg a legjobban, mert nem tudtak megfelelően felkészülni.
Miklós reményét fejezte ki, hogy „most eljön a béke ideje és nyugalomban fogunk tudni készülni”.
Újságírói kérdésre arról is beszélt, hogy egyelőre nem tud bejutni a szövetség irodájába, és a közvetkező napok feladata lesz, hogy ezt megoldják, a szövetség irodája pedig ezentúl is a Radnóti utcában működik majd.
A sportvezető – aki idén áprilisban vonult vissza a versenyzéstől – hangsúlyozta, az előző elnök, Bajai András korábban tett egy olyan ígéretet, hogy ha őt bejegyzik elnöknek, akkor ő félreáll. „Remélem, betartja a szavát” – jelentette ki Miklós Edit.
A jövő feladatait illetően kitért arra, hogy az edzőkkel közösen fognak összeállítani egy szakmai programot, és mindent megtesznek annak érdekében, hogy a magyar versenyzők jól tudjanak teljesíteni a közelgő ifjúsági és felnőtt világbajnokságokon, valamint a jövő februárban Szarajevóban megrendezendő téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF), ahol magyar részről két férfi és két női versenyző indulhat majd.
Véleménye szerint vannak tehetséges magyar sízők, név szerint Tóth Zitát említette, aki fiatalon jobb eredményeket ért el, mint egykor ő maga.
Gótzy Antal alelnök közölte, miután elültek a hullámok, ideje a szakmával foglalkozni. Elképzelése szerint a magyar síterepeket is jobban be kellene vonni a versenyek megrendezésébe, és ugyancsak cél a sportág hazai bázisának kiszélesítése.
Az MTI kérdésére hozzáfűzte, a helyszíneket illetően Eplényre és Mátraszentistvánra gondolt, amelyek a fizikai adottságok alapján alkalmasak arra, hogy műlesiklásban nemzetközi versenyeket rendezzenek rajtuk.
Gótzy kiemelte, készek bárkivel tárgyalni annak érdekében, hogy a sportág ismét elinduljon felfelé.
A sajtótájékoztatón elhangzott még, hogy újra a szövetség munkáját segíti Miklós korábbi edzője, Stefan Abplanalp, valamint Stark Márton korábbi szövetség kapitány is felajánlotta segítségét.
Bajai András, az MSíSZ tavaly novemberben megválasztott elnöke még a sajtótájékoztató előtt jelezte, hogy a közhiteles nyilvántartás szerint Miklós Edit nem jogosult a szövetség nevében és helyett nyilatkozatot tenni vagy sajtótájékoztatót tartani.
Bajai közleményében hangsúlyozta, hogy Miklós Edit minden olyan nyilatkozatától elhatárolódik, amelyet az MSíSZ nevében tesz. A szövetség megfogalmazása szerint különös tekintettel arra is, hogy „a Magyar Sí Szövetség által a korábbi vezetés tevékenysége alatti cselekmények kivizsgálása érdekében tett, illetve teendő büntetőfeljelentések alapján indult és induló büntetőeljárásokban felmerülhet Miklós Edit esetleges érintettsége is”.
Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.
Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
A bukaresti Otopeni repülőtéren bukkant fel George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje hétfőn reggel, amikor már biztossá vált, hogy elvesztette az államfőválasztást.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!