Gyenes Emánuel 15. alkalommal vett részt a világ leghosszabb és legkeményebb motorsport versenyén, amely január 3-án kezdődött és pénteken fejeződött be a Közel-keleti országban.
Az idei, közel 8000 kilométer Dakaron 14 nap alatt 12 etapot, plusz a prológot kellett teljesítenie a mezőnynek,és a tavalyi eseményhez hasonlóan ezúttal is rendeztek 48 órás megmérettetést.
Gyenes Emánuel a verseny 47. kiadásán a technikai támogatás nélküli kategóriában indult, és visszatért az Original by Motul ranglistájára, miután az előző néhány kiíráson nem engedték neki, hogy pontot szerezzen a 2020-as győzelme és a 2021-es dobogós helyezése miatt.
A tapasztalt motoros uralta a kategóriáját és sokáig az élen állt, azonban az utolsó előtti versenynapon lecsúszott a második helyre.
Az utolsó, alig 60 kilométeres pénteki szakaszon viszont sikerült győznie, így visszaszerezte az első helyet, és megnyerte a kategóriát.
Gyenes Emánuel 58 óra, 25 perc és 42 másodperc alatt teljesítette az összesen több mint 5000 kilométernyi gyorsasági szakaszt, ezzel a motorosok mezőnyében összesítésben a 20. helyen végzett. Az Original by Motul kategóriában mindössze három perc és öt másodperc előnnyel diadalmaskodott a második helyezett, francia Benjamin Melot és a harmadik, cseh Jaromir Romancik előtt.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!