Meglepetésekkel és váratlan kudarcokkal szolgált a bajnokság első része, amelyben az odavágó-sorozat lejártával még a visszavágókból is lejátszottak két fordulót. A pontvadászat eddig lejárt meccsei során a mezőny számos csapatánál a sorozatos edzőváltás mellett a nehéz anyagi körülmények nehezítették az együttesek helyzetét. Egyes alakulatoknál még a megszűnés kérdése is felmerült, de ennek ellenére mind a húsz gárda versenyben maradt.
Emellett vannak minden téren kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó együttesek, amelyek joggal bízhatnak a kedvező folytatásban. Talán nem túlzás azt kijelenteni, hogy az őszi idény lejártával az újonc Nagyszebeni Hermannstadt második, biztos feljutást érő helyezése nagy meglepetésnek számít. Ráadásul a csapat sokáig vezette a bajnokságot, első helyét pedig csak az utolsó játéknapon vesztette el
a másik kiválóan menetelő Dunărea Călăraşi javára, amely így egy pontos előnnyel éllovasként tölti a téli szünetet.
Az évek óta az élmezőnyben található Chindia Târgoviște a két rivális mögött a harmadik, osztályozót jelentő helyet foglalja el, hat pontos hátrányban van vetélytársaival szemben. Említésre méltó továbbá a két Ilfov megyei kiscsapat, a CS Afumaţi és az Academica Clinceni, valamint a Temesvári ASU Poli élmezőnyben elfoglalt helye.
Mögöttük messze lemaradt – a szezon elején még bajnokesélyesnek számító – Aradi UTA, amely az előző két évben egy lépésre volt az élvonaltól, de idén nem talál magára, és csak a tabella második feléhez tartozik.
Mellette a két 1. Ligából kiesett együttes, a felszámolás alatt levő Marosvásárhelyi ASA, amely nagyon hullámzóan teljesített, és az utolsó előtti helyre lecsúszott Zsilvásárhelyi Pandurii. Ide sorolható a Szatmárnémeti Olimpia is, amelyet tartózásai miatt nyolc ponttal büntettek, így a mezőny sereghajtójává vált.
Velük ellentétben a szezon elején még nagy nehézségekkel küzdő Foresta Suceava és Nagyváradi Luceafărul, illetve az újonc Știința Miroslava – köszönhetően az utóbbi időben elért jó eredményeiknek – megkezdték a felzárkózást.
A bajnokság folytatásáig bő két hónap van hátra, az első tavaszi játéknapot február végén rendezik. A szezonból hátralevő tizenhét fordulóban természetesen a dobogós helyen álló, nagyrészt magabiztosan teljesítő együtteseknek van a legnagyobb esélyük megőrizni pozíciójukat.
Addig azonban változások következhetnek be a mezőny összeállításában, hiszen januárban körvonalazódik a csődhöz közel álló Marosvásárhelyi ASA helyzete, amely lehetséges, hogy nem tudja folytatni a szezont, de mellette bizonytalan a Szatmárnémeti Olimpia további részvétele is a bajnokságban.
A bajnokság állása a téli szünetben (21 forduló után):
1. Dunărea Călăraşi 49 pont
2. Nagyszebeni Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumaţi 38
5. Temesvári ASU Poli 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeş 34
8. Marosvásárhelyi ASA 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Temesvári Ripensia 25
12. Aradi UTA 25
13. Știința Miroslava 22
14. Nagyváradi Luceafărul 21
15. Bukaresti Metaloglobus 20
16. CS Baloteşti 20
17. Foresta Suceava 20
18. Dacia Unirea Brăila 18
19. Zsilvásárhelyi Pandurii 18
20. Szatmárnémeti Olimpia* 21 7 2 12 22–37 15
* 8 pont levonással büntetve.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!