Göröngyös utat járt végig az ISK, alakultak és szűntek meg szakosztályok, többször költözött a székház, az utóbbi években pedig minimálisra faragták a költségvetésüket. Ötven évvel ezelőtt a mai Márton Áron Főgimnázium épületében működtek, később a sportigazgatóságnál, 1985-től pedig átköltözhettek a mai, Taploca utcai székházukba.
Az első igazgató néhai Jónás Béla volt, ma pedig Márton Simon vezeti az intézményt.
Márton Simon elmondta, szeretné, ha az ötven éven át a sportiskolánál szakmai munkát végző pedagógusok és sportolók mindegyike el tudna menni a pénteki ünnepségre, mindenkit nagy szeretettel vár az iskola mai vezetősége.
– mondta el Márton.
A pénteki ünnepség délelőtt 10 órakor kezdődik az Apáczai Csere János Pedagógusok Házában, ahol köszöntőbeszédek, méltatások szerepelnek a programban, ezt követően pedig sporteszköz-kiállításra várják a vendégeket. Az ünnepség állófogadással zárul.
A szervezők kérik, hogy akinek van régi felszerelése, régi fotója, segítse az iskolát a kiállítás összeállításában. A régi tárgyakat, a régi fotókat csütörtök délig várják az ISK székházába (Taploca utca, 20. szám).
Mellékelt felvételünkön az ISK 1989-es, a román bajnokságban aranyérmet szerző jégkorong együttese látható. Felső sor, balról jobbra: Mezei Imre tanár-edző, Farkas Szilárd, Farkas Zoltán, András Zsolt, Dezső István, Bíró Hunor, Boda Zsolt, Láday András, Albert Gábor. Középső sor: Sofron Attila, Borbáth Imre, Borsodi Csaba, Sántha István, Csibi József, Balla Attila, Román Csongor. Alsó sor: Barcsay László, Elekes Levente, Geréd Attila, Péter Szabolcs, Csergő Róbert és Erőss Béla.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén rajtol a jégkorongidény.
Két ember meghalt egy közlekedési balesetben péntek reggel Vrancea megyében.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!