Károlyi Béla 1942-ben született Kolozsváron. Pályafutása elején kidolgozta a romániai központi tornászképzés rendszerét, majd a többszörös olimpiai bajnok Nadia Comăneci edzőjeként vált ismertté, valamint ő készítette fel a román tornászcsapatot az 1980-as olimpiai játékokra is. Ebben az évben két aranyat, három ezüstöt és két bronzot hoztak haza Moszkvából.
Feleségével, a székelyudvarhelyi származású Erőss Mártával 1981-ben költöztek ki az Amerikai Egyesült Államokba, ahol szintén átalakították a torna edzőképzést, jelentős nemzetközi sikereket értek el együtt. Mindketten az amerikai női tornász válogatott élén dolgoztak. Rengeteg elismerésben részesültek, habár sokszor szóba került, hogy mennyire kemények és szigorúak voltak a sportolókkal.
2016-ban a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által kiírt 58. szavazáson életműdíjat kapott, ezzel is elismerve azt, hogy mindent egybevetve tanítványai kilenc olimpiai bajnoki címet nyertek tornában.
Az utóbbi időszakban Károlyi Béla egészségügyi állapota folyamatosan romlott, már a szeretteit sem ismerte fel. Életének utolsó szakaszát Alabama államban, Huntsville városában töltötte, feleségével és lányának családjával együtt.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!