Az emlékmű 15 évvel ezelőtt készült Borbáth István Ágoston testnevelő tanár kezdeményezésére, a márványoszlopokra eredetileg azoknak az olimpikonoknak a neveit vésték fel 2004-ben, akik Hargita megyében születtek vagy a megye képviselőiként olimpiákon vettek részt.
Borbáth István Ágoston az emlékmű előtt tartott keddi sajtótájékoztatón elmondta, a pótlás lehetősége a 2018-as téli olimpia alkalmából merült fel, akkor Magyarország csíkszeredai főkonzulja megígérte, hogy támogatni fogja az új nevek felvésésének munkálatait, megszerzi az erre szükséges pénzt.
„A főkonzul betartotta szavát, a Magyar Villamos Művek és a Partner SRL támogatásával kaptuk a pénzt, amelyből az ősz folyamán felkerülhettek az emlékműre az újabb nevek. Az első oldalról kimaradtak a 2006-os torinói olimpián indulók nevei, ezt valószínűleg tavasszal pótoljuk, mert oda más karakterű, más típusú betűk, számok kellenek. A munkálatok előkészítésében és levezetésében, illetve minden más elintézendőben segítségemre volt Szekeres Adorján. A pénz elszámolását a csíkszeredai Novák cég végezte, a munkálatok technikai hátterét pedig a Csíkszeredai Sportklub biztosította” – nyilatkozta Borbáth.
Az emlékmű ötletgazdája közölte, hogy a műalkotás tervezőjével, Nagy Ödön képzőművésszel ennek 2017-es halála előtt két héttel a helyszínen jártak, és akkor Nagy Ödön azt javasolta, hogy az emlékmű hátsó részére, ahova most a neveket felírták, készítsenek egy rövidebb pódiumot, arra pedig egy zászló-, illetve egy fáklyatartót, így az emlékmű mindkét oldalról hasonló funkciókat láthat el.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!