Nemhogy javult volna, idén még tovább nehezedett azoknak a marosvásárhelyi sportkluboknak a helyzete, amelyek az előző években rendre az ország élmezőnyébe tartoztak, ezáltal dicsőséget szereztek a városnak.
Természetesen már minden sportszerető tudja, hogy miről van szó, a marosvásárhelyi sport egyszerűen a másfél éve húzódó politikai csatározások áldozata lett, és egyelőre úgy tűnik, ebből a mély gödörből képtelen kilábalni.
Minden alakulat a „megváltásnak” számító önkormányzati támogatásra várt, amely azonban az utolsó pillanatban elmaradt.
Az ominózus döntés (a prefektus megtámadta a városi tanács sportfinanszírozási határozatát) nagy érvágásnak számított az érintett klubok számára, amelyek azóta csak nagy nehézségek árán tudják fenntartani magukat, és a túlélésért küzdenek, a megszűnés komoly fenyegetése alatt. Most vegyük sorba az együtteseket, melyek a kilátástalan anyagi helyzetük ellenére megpróbálnak az eredményeikre vagy éppen az eredménytelenségeikre összpontosítani.
A város közkedvelt, és a jelenlegi körülmények között az egyetlen még elérhető célokért küzdő alakulatának a Maros KK férfi kosárlabdacsapata számít. A Szászgáspár Barnabás vezetőedző által irányított vásárhelyiek szinte bravúrral kezdték az évet, hiszen a Nagyszebenben rendezett Román Kupa nyolcasdöntőjében finálét játszottak.
Újabb elveszített döntő..., amely már az ötödik volt a sorban (a bajnokságot és a kupát együttvéve), pedig ezúttal csak néhány másodpercre kerültek a trófea megszerzésétől a Kolozsvári U-BT-vel szemben.
Tették ezt olyan körülmények között, hogy a tornát megelőzően még az is kérdéses volt, egyáltalán részt vesznek-e rajta, a játékosok ugyanis tiltakoztak fizetésük elmaradása miatt.
Aztán következett a rájátszás a bajnokságban, ahol az előző évekhez képest (amikor mindig bejutott a legjobb négy közé), idén már a negyeddöntőben búcsúzott: az emlékezetes ötödik összecsapáson eldőlt párharcban a Nagyszebeni CSU állta útját.
Az ősszel kezdődött új idényre (amely elején kiestek a Román Kupa első fordulójából) a szűkös költségvetés miatt jelentősen kicserélődött a csapat kerete,
ráadásul a szezon közben távozott idegenlégiósok nélkül ebben a bajnokságban még a rájátszásba jutás is jó eredmény lenne.
Mindenesetre eddig a csapat bebizonyította, hogy ebben a felállásban is képes felvenni a küzdelmet nála jobban rangsorolt ellenfeleivel.
Nem tudta végrehajtani a lehetetlent az ASA labdarúgócsapata, amely csak vergődött az előző élvonalbeli bajnokságban, amelynek végén három 1. ligás idény után kiesett. Bár a másodosztályban Bálint László edző vezetésével megpróbálkozott a teljes újraépítéssel, hogy jövőben visszajusson az élvonalba, az anyagi hiányosságok miatt a szakvezető és több játékos is távozott, még mielőtt jött volna a hír, hogy a klub csődbe jutott.
A döntés felfüggesztésével mégis folytathatta a bajnokságot, de ebben a bizonytalanságban egyre lejjebb került a ranglistán, amelyen sokáig az élmezőnyben tartózkodott. A másfél évvel ezelőtt még a bajnoki címhez közel álló klubon pedig már
csak a csoda segíthet, ugyanis felbomolhat és visszavonul a bajnokságtól.
A klubhoz a női csapat is hozzátartozik, amely csak „fordulóról fordulóra élt”, és fiatal helyi játékosokra alapozva éppen csak ki tudott állni a mérkőzéseken, de összeomlása szintén elkerülhetetlennek tűnik.
Közel került a megszűnéshez a hatszoros bajnok City’us teremlabdarúgó együttese, amelynek előző szezonbeli menetelése a rájátszás negyeddöntőjében ért véget.
Az idei bajnokságnak a csapat minden anyagi támogatás hiányában szinte kizárólag saját nevelésű helyi fiatal játékosokkal vágott neki, aztán tartozásai miatt kétszer is megbüntettek,
így bár két meccset megnyert, mínusz két ponttal az utolsó helyre csúszott.
Ilyen körülmények között Kacsó Endre edző csapatának reménytelen a jövője, és ha folytatná is, nehezen tudná elkerülni a kiesést.
Miután az év elején a Sirius KK női kosárlabdacsapata történelme legjobb eredményeként a Brassói Olimpia ellen elődöntőt játszott a Román Kupa sepsiszentgyörgyi nyolcasdöntőjében, az előző bajnokságot a kilencedik, utolsó előtti helyen zárta.
A Kiss István elnök által vezetett együttes az idei bajnoki idényt két győzelemmel (amelyből egyet a Galaci Phoenix visszalépése miatt töröltek) kezdte, azóta viszont csak vereségeket jegyzett, és ezzel az utolsó helyre került. Sőt ha ez nem lenne elég, a csapatnak már csak három idegenlégiósa maradt a keretben, mivel nemrég ketten távoztak, így a folytatásban még nehezebb dolga lesz az előrelépésre.
Költséghatékony üzemmódban, idegenlégiósok nélkül, saját nevelésű fiatal játékosokkal vesz részt az idei élvonalbeli női röplabda-bajnokságban a Medicina, így az eredmények még az eddigiektől is elmaradnak, a csapat ugyanis a tabella végén található (az előző idényben az alsóházban a második, összesítésben a nyolcadik helyen végzett).
A folytatásban sem várható nagy változás az együttesnél, amelynek célja az utolsó helyek elkerülése lehet, olyan körülmények között, hogy a csökkentett létszám miatt nem eshet ki a bajnokságból.
Kellemes meglepetést okozott az eddig csak az ifjúságiaknál vitézkedő Olimpic kézilabdacsapata azzal, hogy miután saját nevelésű fiatal tehetséges játékosaival vállalta a másodosztályú indulást, kiváló eredményeket ért el, és a középmezőnyben tartózkodik.
Teljesítménye pedig mindenképpen bizakodásra ad okot a jövőre nézve.
Mindez nem mondható el a pontvadászatban már régóta érdekelt másik csapatról, a Mureșulról, amely alig tudott egy csapatra való játékost nevezni a mérkőzésekre, így miután az előző idényben lemaradt az élvonalbeli osztályozós helyről, idén az utolsó pozíciókban kullog.
Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.
Új klubmenedzser csatlakozott az FK Csíkszeredához, Bokor János személyében. A Sepsi OSK korábbi sportvezetője a 2025–2026-os idény előtt tért vissza a labdarúgás világába, hogy tapasztalatával segítse a székelyföldi klub fejlődését.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.
Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!