A négycsapatos megmérettetés nem kezdődött jól, hiszen a Székelyudvarhelyi ISK-KC egy góllal, 25–24-re kikapott a Buzău-i Sportiskola. A következő két mérkőzésen már olajazottabban ment a játék, 29–24-re legyőzte a házigazda Sepsiszentgyörgyi VSK-t, majd 45–26-ra múlta felül a Viitorul Pitești együttesét. Mivel az első három csapat között körbeverés alakult ki, az udvarhelyiek a csoport élén végeztek.
A fiúk továbbjutottak az elődöntő második körébe, ami azt jelenti, hogy
az ország legjobb tizenhat együttese között vannak.
A következő tornát május 19–21. között rendezik, ahol majd kiderül, mely csapatok jutnak be a fináléba.
Az ISK-KC kerete, a fotón felső sor: Sipos Lóránt edző, Várady Csaba, Kiss Sándor, Telegdy Attila, Liviu Caba, Szász Előd, Bodor Márk, Bakó Lajos edző. Alsó sor: Gáspár Lehel , Szabó Bence ,Marosi Zoltán, Bálint Dániel, Csutak Zsolt, Szabó Szilárd, Hadnagy Lóránt, Csergő Kristóf, Lőrinczi Lehel.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!