Tokió 2020: a tizenkettedik nap eseményei – szerda

Székely Sport 2021. augusztus 04., 10:20 utolsó módosítás: 2021. augusztus 04., 17:34

Kajak-kenuban előfutamokat rendeztek ma, a magyar női kézilabdázók és a férfi vízilabdázók a negyeddöntőben érdekeltek. Egy magyar érem biztosan lesz ma. A nap eseményei a folyamatosan frissülő cikkünkben.

Férfi kötöttfogásban Lőrincz Viktor döntőt birkózik Fotó: MTI/Illyés Tibor

Atlétika
férfi gerelyhajítás, selejtező: Rivasz-Tóth Norbert csoportjában 12. lett, így nem jutott döntőbe; Alexandru Mihăiță Novac a hetedik helyen bejutott a fináléba.
női hétpróba, 100 méteres gátfutás – Krizsán Xénia futamában 13.58 mp-cel az utolsó lett, a 16. helyen áll 1039 ponttal
női hétpróba, magasugrás – Krizsán Xénia 1,77 métert teljesített, összesítésben a 20. helyen áll 1942 ponttal
férfi 110 méteres gátfutás, elődöntő, 3. futam – Szűcs Valdó 13.40 mp-cel, egyéni csúcsától két századdal elmaradva, negyedikként ért célba, ezzel a 13. helyen végzett az olimpián. A fináléhoz 13.32 mp-re volt szükség.

női hétpróba, súlylökés – Krizsán Xénia 13,78 méterrel 779 pontot gyűjtött, három szám után 2721 ponttal a 19. helyen áll.
női hétpróba, 200 méteres síkfutás – Krizsán Xénia hatodikként ért célba 24.96 mp-cel, ezzel 890 pontot gyűjtött. Négy szám után így maradt a 19. helyen, 3611 ponttal

Birkózás
női birkózás, 62 kg, vigaszág, első forduló: Anastasija Grigorjeva (lett)–Incze Kriszta 14–7

férfi kötöttfogás 87 kg, döntő: Lőrincz Viktor–Zsan Belenyuk (ukrán) 1–5

Kajak-kenu
férfi K–1 200 m, előfutam – Csizmadia Kolos és Tótka Sándor is futamgyőztesként jutott elődöntőbe
női C–1 200 m, előfutam – Balla Virág harmadik lett futamában, a reményfutamot megnyerte, elődöntős; Takács Kincső második lett futamában, elődöntős;
K–1 500 m, előfutam – Kozák Danuta és Csipes Tamara is futamgyőztesként jutott elődöntőbe
K–2 1000 m, előfutam – Nádas Bence és Kopasz Bálint futamgyőztesként jutott elődöntőbe, Béke Kornél és Varga Ádám negyedik lett, reményfutamukban a harmadik helyen végeztek, elődöntősök

Kézilabda
női kézilabda, negyeddöntő: Norvégia–Magyarország 26–22

Nyílt vízi úszás
női 10 km, döntő – Olasz Anna a 4. lett.

Súlyemelés
férfi +109 kg, B csoport – Nagy Péter első lett a B csoportban, összesítésben a hetedik helyen végzett.