Hirdetés

Incze Kriszta nem birkózhat a tokiói bronzért

Incze Kriszta első olimpiáján szerepelt Tokióban. Archív kép
Fotó: Facebook/Incze Kriszta

2021. augusztus 04., 09:05

Elveszítette vigaszágas mérkőzését, így nem lesz érdekelt a délutáni bronzcsatában Incze Kriszta. A háromszéki olimpikon ennek ellenére derekasan helytállt a szabadfogású birkózók 62 kilogrammos kategóriájában, ahol 16 indulóból a hetedik vagy a nyolcadik helyen fog végezni.

2021. augusztus 04., 09:05

Incze Kriszta a keddi versenynapot egy győzelemmel és egy vereséggel zárta, de mivel legyőzője, a kirgiz Aisuluu Tynybekova egészen a döntőig menetelt, szerdán hajnalban újból szőnyegre lépett a sepsiszentgyörgyi lány, aki a vigaszág első fordulójában a lett Anastasija Grigorjevával birkózott.

Kapcsolódó

A balti állam 31 éves versenyzője négyszeres Európa-bajnoknak mondhatja magát, de világbajnokságon is szerzett már érmeket, ráadásul ez már a harmadik olimpiai szereplése volt, miközben Incze Kriszta Tokióban mutatkozott be az ötkarikás játékokon.

Hirdetés

A 25 éves háromszéki sportoló, aki a 2019-es, bukaresti Eb-n ezüstérmet nyert, jól tartotta magát a mérkőzés első felében, amely során két-két pontot szereztek a felek. A második menetben a lett birkózó meglepte a Romániát képviselő birkózót és 8–2-es előnyt alakított ki.

Incze Kriszta feljött 6–8-ra, de a tapasztaltabb Grigorjeva újabb hibákat használt ki, s végül 14–7 arányban diadalmaskodott.

A lett versenyző a bronzéremért az ukrán Irina Koljadenkóval küzd, míg Incze Kriszta a harmadik összecsapással befejezte tokiói szereplését, a tizenhatos mezőnyben a hetedik vagy a nyolcadik helyen fog zárni.

A döntőben a kirgiz Tynybekova ellenfele a házigazdák képviselője, Kavaj Jukako lesz.

A román küldöttséggel öt birkózó utazott Tokióba, Incze Kriszta mellett még Alin Alex Ciurariu volt eddig érdekelt a versenyeken: a botoșani-i sportoló a kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában szintén a vigaszág első fordulójában búcsúzott.

Alina Vuc (szabadfogás, 50 kg.), Andreea Beatrice Ana (szabadfogás, 53 kg.) és a riói olimpián bronzérmes, honosított Albert Szaritov (szabadfogás, 97 kg.) még nem versenyzett Tokióban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A csapatkapitány góljával győzte le a koszovói bajnokot a Sepsi OSK

Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.

Székelyhon

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról

Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.

`
Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó „horrorotthonokra” csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Krónika

Jó hír sokak számára: július elsejétől nő a minimálbér

A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!