Incze Kriszta nem birkózhat a tokiói bronzért

Agerpres , Székely Sport 2021. augusztus 04., 09:05 utolsó módosítás: 2021. augusztus 04., 17:28

Elveszítette vigaszágas mérkőzését, így nem lesz érdekelt a délutáni bronzcsatában Incze Kriszta. A háromszéki olimpikon ennek ellenére derekasan helytállt a szabadfogású birkózók 62 kilogrammos kategóriájában, ahol 16 indulóból a hetedik vagy a nyolcadik helyen fog végezni.

Incze Kriszta első olimpiáján szerepelt Tokióban. Archív kép Fotó: Facebook/Incze Kriszta

Incze Kriszta a keddi versenynapot egy győzelemmel és egy vereséggel zárta, de mivel legyőzője, a kirgiz Aisuluu Tynybekova egészen a döntőig menetelt, szerdán hajnalban újból szőnyegre lépett a sepsiszentgyörgyi lány, aki a vigaszág első fordulójában a lett Anastasija Grigorjevával birkózott.

A balti állam 31 éves versenyzője négyszeres Európa-bajnoknak mondhatja magát, de világbajnokságon is szerzett már érmeket, ráadásul ez már a harmadik olimpiai szereplése volt, miközben Incze Kriszta Tokióban mutatkozott be az ötkarikás játékokon.

A 25 éves háromszéki sportoló, aki a 2019-es, bukaresti Eb-n ezüstérmet nyert, jól tartotta magát a mérkőzés első felében, amely során két-két pontot szereztek a felek. A második menetben a lett birkózó meglepte a Romániát képviselő birkózót és 8–2-es előnyt alakított ki.

Incze Kriszta feljött 6–8-ra, de a tapasztaltabb Grigorjeva újabb hibákat használt ki, s végül 14–7 arányban diadalmaskodott.

A lett versenyző a bronzéremért az ukrán Irina Koljadenkóval küzd, míg Incze Kriszta a harmadik összecsapással befejezte tokiói szereplését, a tizenhatos mezőnyben a hetedik vagy a nyolcadik helyen fog zárni.

A döntőben a kirgiz Tynybekova ellenfele a házigazdák képviselője, Kavaj Jukako lesz.

A román küldöttséggel öt birkózó utazott Tokióba, Incze Kriszta mellett még Alin Alex Ciurariu volt eddig érdekelt a versenyeken: a botoșani-i sportoló a kötöttfogásúak 130 kilogrammos súlycsoportjában szintén a vigaszág első fordulójában búcsúzott.

Alina Vuc (szabadfogás, 50 kg.), Andreea Beatrice Ana (szabadfogás, 53 kg.) és a riói olimpián bronzérmes, honosított Albert Szaritov (szabadfogás, 97 kg.) még nem versenyzett Tokióban.