
Szerdán délután a kieséses szakaszban ugrott medencébe a magyar férfi vízilabda-válogatott a tokiói olimpia negyeddöntőjében, az ellenfél Horvátország volt. Az ellenlábas a legutóbbi két olimpián egyaránt a döntőig jutott: 2012-ben Olaszországot megverve aranyérmesek is lettek, 2016-ban Szerbiától kikaptak, így ezüstérmet szereztek.
Az első játékrészben fej-fej mellett haladtak az együttesek, aztán nagyon összeállt a magyarok védekezése, valamint a kapus, Nagy Viktor egymás után hárította a lövéseket, elől pedig Manhercz Krisztián egymás után lőtte a gólokat – a legvégig hétig jutott.
7–5-nél jött a szünet, ekkor még felszívták magukat a horvátok, 8–8-nál kiegyenlítettek, de ezt követően már csak egy csapat volt a medencében, ez pedig a magyar volt. Zsinórban négyet vágtak be, az utolsó negyed elején 12–8-ra vezettek.
Nem kellett izgulnunk, a vége tükörsima diadal lett, 15–11-re nyert, jutott a legjobb négy mezőnyébe a magyar férfi pólóválogatott az ötkarikás játékokon.
Itt a görög együttes lesz az ellenfél, akik veretlenül nyerték épp azt a csoport, amiben a piros-fehér-zöldek is szerepeltek. 10–4-re diadalmaskodtak a negyeddöntőben Montenegró ellen.
A csoportmérkőzésen a görögök a magyarok ellen 2–5-ről fordítva 10–9-re nyertek, így lesz amiért visszavágni a pénteki meccsen.
Tokió 2020, férfi vízilabda, negyeddöntő:
Magyarország–Horvátország 15–11 (2–3, 5–2, 4–3, 4–3).
A magyarok gólszerzői: Manhercz 7, Varga 2, Vámos 2, Angyal 1, Zalánki 1, Erdélyi 1, Jansik 1.
Korábban:
Egyesült Államok–Spanyolország 8–12 (3–3, 3–3, 0–0, 2–6),
Montenegró–Görögország 4–10 (1–0, 2–1, 3–1, 4–2),
Olaszország–Szerbia 6–10 (2–5, 1–4, 1–0, 2–1).
Az elődöntők párosításai, pénteken: Magyarország–Görögország (9.30) és Spanyolország–Szerbia (13.50) .
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Három meccs zajlott szombaton a romániai jégkorongbajnokságban és mind a négy székelyföldi csapat pályára lépett. A GYHK legyőzte az Ágyúsokat, a Sportklub nyert a Red Hawks ellen és a Sapientia U23 gólzáport rendezett a Sportullal szemben.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!