Tokió 2020: a tizenegyedik nap eseményei – kedd

Székely Sport 2021. augusztus 03., 06:22 utolsó módosítás: 2021. augusztus 03., 18:11

Kajak-kenuban elindulnak a finálék, birkózásban is éremekért harcolhatnak a magyar és a romániai versenyzők, a magyar női vízilabda-válogatott negyeddöntőt játszik. A nap eseményei a folyamatosan frissülő cikkünkben.

Fotó: olympics.com

OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 18.10-kor)

Atlétika

férfi 1500 m, 1. forduló: Szögi István futamában a 12., összesítésben a 23. helyen végzett, nem jutott tovább
női gerelyhajítás, selejtező: Szilágyi Réka a selejtezőben a 25. helyen zárt, nem jutott döntőbe
férfi 110 m gát, előfutam: Szűcs Valdó13.50 másodperces időeredménnyel futamában harmadik lett, biztosította helyét az elődöntőben
férfi súlylökés, selejtező: Rareș Toader csoportjában 19.81 méterrel a tizennegyedik lett, nem jutott tovább
női kalapácsvetés, döntő: Bianca Ghelber 74.18 méteres dobással a 6. helyen végzett

Birkózás

férfi kötöttfogás, 97 kg, vigaszág: Szőke Alex–Giorgi Melija (grúz) 5–1; bronzmérkőzés: Tadeusz Michalik (lengyel)–Szőke Alex 10–0
férfi kötöttfogás, 67 kg, nyolcaddöntő: Korpási Bálint–Karen Aszlanjan (örmény) – 1–1, ellenfele később szerzett ponttal győzött;
kötöttfogás, 87 kg, nyolcaddöntő: Lőrincz Viktor–Atabek Aziszbekov (kirgiz) 6–0; negyeddöntő: Denis Maksymilian Kudla (német) 1–1, Lőrincz később szerzett ponttal győzött; elődöntő: Lőrincz Viktor–Mohamed Metwally (egyiptomi) 9–2
női birkózás, 62 kg, nyolcaddöntő: Incze Kriszta–Sastin Marianna 3–1, negyeddöntő: Tynbekova Aisuluu (kirgiz)–Incze Kriszta 6–0. Incze szerdán a vigaszágon folytatja, mivel Tynbekova bejutott a döntőbe.

férfi kötöttfogás, 77 kg, döntő: Lőrincz Tamás–Akzsol Mahmudov (kirgiz) 2–1. Lőrincz Tamás olimpiai bajnok!

Kajak-kenu

női K–1 200 m, elődöntő: Lucz Dóra, Kárász Anna – Lucz futamgyőztesként jutott a döntőbe, Kárász Anna nyolcadik lett a második futamban, így a B-döntőben folytathatja
férfi C–1 1000 m, elődöntő: futamában második lett a Victor Mihalachi, Cătălin Chirilă duó, döntős
férfi K–1 1000 m, elődöntő: Kopasz Bálint futamgyőztesként döntős, illetve Varga Ádám második lett futamában, ő is bejutott a fináléba
női K–2 500 m, elődöntő: a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és a Csipes Tamara, Medveczky Erika duó is a második helyen végzett futamában, mindketten döntősök

döntők

női K–1: Lucz Dóra hatodik lett
férfi C–1: a Victor Mihalachi, Cătălin Chirilă kettős ötödikként ért célba
férfi K–1: kettős magyar győzelem, Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüstérmes
női K–2: Kozák Danuta, Bodonyi Dóra bronzérmes; Csipes Tamara, Medveczky Erika duó negyedik lett.

Torna

nők, gerenda: Larisa Iordache, sérülés miatt visszalépett

Vitorlázás

Finndingi, éremfutam: Berecz Zsombor megnyerte ezt a futamot, összesítésben második lett, így ezüstérmet szerzett