Mindenféle éremből szerzett egyet a magyar kajak-kenu csapat

Józsa Csongor 2021. augusztus 03., 07:16 utolsó módosítás: 2021. augusztus 03., 07:41

A királyszámban, a férfi kajak egyes döntőben Kopasz Bálint nyert, őt pedig társa, Varga Ádám követte. A kajak ketteseknél a Kozák Danuta és Bodonyi Dóra duó a dobogó harmadik fokára állhatott.

Nem mindennapi siker: Kopasz Bálint az első, Varga Ádám a második lett Fotó: MTI/Kovács Tamás

A keddi elődöntőket követően három számban voltak érdekeltek a magyar, egyben a román egységek a tokiói olimpián, azon a napon, amikor először osztottak érmeket ezen szakágban.

Legelőször a kajak egyes 200 méterén Lucz Dóra a hatodik helyen végzett, a magyar versenyző kihajtotta magát, az első olimpiáján pontszerző helyen zárt.

Hasonlóan pontszerző lett a a Victor Mihalachi, Cătălin Chirilă duó is, a románok a kenu kettesek mezőnyének második felében voltak végig.

Aztán következett egy parádés verseny, ahol Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám pedig ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpián.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A keddi döntőben a világ- és Európa-bajnoki címvédő Kopasz a táv nagy részében vezetett és fölényes győzelmet aratott, az ötkarikás újonc Varga pedig óriási hajrával, szoros befutó után kaparintotta meg a második helyet.

Ebben a számban a magyarok legutóbb az 1968-as mexikóvárosi játékokon örülhettek győzelemnek Hesz Mihály révén, de érmet is 1976-ban szereztek legutóbb, akkor Csapó Géza második lett.

Olimpián legutóbb 1996-ban, Atlantában fordult elő, hogy egy versenyszámban két magyar is dobogóra állt, akkor 200 méteres mellúszásban Rózsa Norbert, Güttler Károly volt a sorrend az első két helyen.

Két magyar egység volt a kajak kettesek 500 méteres távján. Itt Kozák Danuta és Bodonyi Dóra bronzérmes lett, megelőzve a Csipes Tamara, Medveczky Erika duót, akik negyedikként zártak.

Az ötszörös ötkarikás bajnok, 34 éves Kozák ebben a számban címvédőként indult a japán fővárosban, az öt arany és egy ezüst után a mostani az első olimpiai bronzérme.

Remek keddi nap Tokióban, minden éremből jutott egy a magyaroknak.