Idegtépő összecsapást követően elődöntős a magyar pólócsapat

Székely Sport 2021. augusztus 03., 14:00 utolsó módosítás: 2021. augusztus 03., 14:53

Zsinórban negyedszer jutott be az olimpiai elődöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a tokiói olimpián. A végletekig kiélezett meccsen verték a hollandokat, a döntőért a spanyolokkal csapnak majd össze.

Hatalmas küzdelemben lett meg a magyar diadal Fotó: MTI/Kovács Tamás

Kedden kora délután a hollandokkal mérkőzött a magyar női vízilabda-válogatott a tokiói olimpia negyeddöntőjében. Utóbbiak remek mérleggel rendelkeztek az ellenlábassal szemben, a legutóbbi hat mérkőzésen ugyanis rendre legyőzték őket.

Sokáig nem született gól a párharc elején, aztán fórban a hollandok szereztek vezetést, de Gurisatti egy nagyszerű góllal egyenlített. Ezután már potyogtak a találatok, felváltva jegyezték, az első játékrészt aztán megnyerték a magyarok.

A második felvonásban is visszafogottak voltak a felek, igaz, ehhez kellett az is, hogy Bíró Attila együttese kihasználatlanul hagyott három lövőhelyzetet is. A kapuban viszont Magyari kiválóan védett, sorozatban négy próbálkozást is hárított.

Végül itt is meglódultak, 4–4-re zárták ezt a játékrészt, így a csata felénél megmaradt a minimális magyar előny (7–8).

Fordulás után először a magyarok támadhattak, de nem jártak sikerrel, majd több mint négyperces góltalanság következett, részben Magyari újabb védései, valamint a mindkét oldalon remek védekezés eredményeként.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Aztán Bíró Attila időt kért, megragadták a kezdeményezést, 10–7-re elhúztak. A rivális időkérés után ötméteresből szépített, a dudaszó előtt egy másodperccel pedig megint betalált.

A záró játékrész a hollandok egyenlítő góljával indult, így még feszültebbé vált az amúgy is paprikás hangulatú találkozó. Fórban Garda volt eredményes, majd egy remek labdaszerzés után vezetett ellentámadás végén Szilágyi is feliratkozott a góllövők közé. A hollandoknak egyszer még sikerült közelebb férkőzniük a magyarokhoz, akik viszont a lefújásig még kétszer voltak eredményesek, így végül magabiztosan győztek.

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese a csütörtöki elődöntőben a spanyolokkal találkozik, így zsinórban negyedik olimpiájukon jutottak be a magyar női pólósok a legjobb négy közé.