Jobb volt az első helyen kiemelt kirgiz Incze Krisztánál – frissítve

Székely Sport 2021. augusztus 03., 07:06 utolsó módosítás: 2021. augusztus 03., 13:29

Incze Krisztának egyelőre a negyeddöntő jelentette a végállomást a tokiói olimpián, a sepsiszentgyörgyi birkózó a legjobb nyolc között kikapott az aranyesélyes Tinybekovától.

Sastin Marianna és Incze Kriszta csatája a nyolcaddöntőben Fotó: MTI/Illyés Tibor

A Sepsi-SIC birkózója, Incze Kriszta a 62 kg-os súlycsoport nyolcaddöntőjében az ötkarikás játékokon szereplő egyetlen magyar női birkózóval, Sastin Mariannal csapott össze. A 38 éves világbajnok a szünetben még vezetett 1–0-ra,

aztán Incze egy-egy kitolással és mögékerüléssel 3–1-re a maga javára fordította a mérkőzést.

A negyeddöntőben az első helyen kiemelt kirgiz Aisuluu Tinibekova következett, a súlycsoport 2019-es világbajnoka, háromszoros Ázsia-bajnok. Az első helyen kiemelt ázsiai ellenfél egy perc után 2 pontos előnybe került, majd a szünetet követően megforgatta Inczét és tussal győzött.

Incze szerdán a vigaszágon folytathatja, amennyiben Tinibekova az elődöntőben legyőzi az ukrán Irina Koljadenkót.

Incze szerdán a vigaszágon folytatja, mivel Tinibekova bejutott a döntőbe, 10–0-ra verte Koljadenkót. Első ellenfele a lett Anastasija Grigorjeva lesz.