
A Sepsi-SIC birkózója, Incze Kriszta a 62 kg-os súlycsoport nyolcaddöntőjében az ötkarikás játékokon szereplő egyetlen magyar női birkózóval, Sastin Mariannal csapott össze. A 38 éves világbajnok a szünetben még vezetett 1–0-ra,
aztán Incze egy-egy kitolással és mögékerüléssel 3–1-re a maga javára fordította a mérkőzést.
A negyeddöntőben az első helyen kiemelt kirgiz Aisuluu Tinibekova következett, a súlycsoport 2019-es világbajnoka, háromszoros Ázsia-bajnok. Az első helyen kiemelt ázsiai ellenfél egy perc után 2 pontos előnybe került, majd a szünetet követően megforgatta Inczét és tussal győzött.
Incze szerdán a vigaszágon folytathatja, amennyiben Tinibekova az elődöntőben legyőzi az ukrán Irina Koljadenkót.
Frissítés
Incze szerdán a vigaszágon folytatja, mivel Tinibekova bejutott a döntőbe, 10–0-ra verte Koljadenkót. Első ellenfele a lett Anastasija Grigorjeva lesz.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
2026 júliusától ismét emelkedik a nők öregségi nyugdíjkorhatára: 62 éves és 7 hónapos koruktól kérhetik a nyugdíjazásukat. Ez egy hónappal magasabb korhatárt jelent az év első felében nyugdíjba vonuló nőkhöz képest.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!