
OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (a szombati versenynap után)
| Sorrend | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
| 1. | Kína | 21 | 13 | 12 | 46 |
| 2. | Japán | 17 | 5 | 8 | 30 |
| 3. | Egyesült Államok | 16 | 17 | 13 | 46 |
| 4. | Orosz csapat | 11 | 15 | 11 | 37 |
| 5. | Ausztrália | 10 | 3 | 14 | 27 |
| 6. | Nagy-Britannia | 8 | 9 | 11 | 28 |
| 18. | Magyarország | 2 | 2 | 2 | 6 |
| 23. | Románia | 1 | 3 | 0 | 4 |
Atlétika
női 100 m gát, előfutam: Kozák Luca futamában a harmadik helyen ért célba, bejutott a vasárnapi elődöntőbe.
Kézilabda
női csoportmérkőzés: Magyarország–Spanyolország 29–25 (14–11).
Sportlövészet
női összetett, alapverseny: Mészáros Eszter a 26. lett, lemaradt a döntőről.
Triatlon
vegyes váltó: a magyar csapat (Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Kovács Zsófia, Bicsák Bence) a 11. helyen végzett.
Úszás
férfi 100 m pillangó, döntő: Milák Kristóf 23 századdal lemaradva az amerikai Caeleb Dresseltől ezüstérmet nyert.
Vitorlázás
finn dingi, 7-8. futam: Berecz Zsombor a harmadik és az ötödik helyen ért célba, ezzel összetettben megtartotta a harmadik pozíciót.
Vívás
női kard csapatverseny Magyarország (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár) a 8. helyen zárt.
Vízilabda
férfi csoportmérkőzés: Magyarország–Egyesült Államok 11–8 (2–1, 3–3, 3–0, 3–4).
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!