
A Katona Renáta, Márton Anna, Pusztai Liza, Battai Sugár összeállítású együttes a dél-koreaiaktól (45–40) és a házigazda japánoktól (45–42) elszenvedett vereség után Kína ellen lépett pástra, és 45–30-ra alulmaradt.
Ez volt az utolsó magyar érdekeltégű szám vívásban, a magyar küldöttség korábban egy-egy arany- (Szilágyi Áron), ezüst- (Siklósi Gergely) és bronzérmet (férfi kardcsapat), valamint egy-egy negyedik (Márton Anna) és hetedik helyet (női tőrválogatott) szerzett a japán fővárosban.
„Az elvesztett negyeddöntő után nagyon letargikus állapotba kerültünk. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy bekerüljünk a négy közé, ami a célunk volt. Sajnos a mai teljesítményünk ennyire volt elég. Természetesen szerettük volna megnyerni az alsóági meccseinket, de úgy éreztem, hogy még mindig a Dél-Korea elleni összecsapás hatása alatt voltunk. Nagyon elkeseredtünk, hogy nem sikerült azon győzünk” – nyilatkozott Katona Renáta.
Tokió 2020, női kard, csapatverseny:
negyeddöntő:
Koreai Köztársaság-Magyarország 45-40
Orosz olimpiai csapat-Japán 45-34
Franciaország-Egyesült Államok 45-30
Olaszország-Kína 45-41
elődöntő:
Orosz olimpiai csapat-Koreai Köztársaság 45-26
Franciaország-Olaszország 45-39
az 5. helyért:
Japán-Egyesült Államok 45-43
a 7. helyért:
Kína-Magyarország 45-30
az 5-8. helyért:
Japán-Magyarország 45-42
Egyesült Államok-Kína 45-35
később:
bronzmérkőzés:
Olaszország-Koreai Köztársaság 11.30
döntő:
Orosz olimpiai csapat-Franciaország 12.30
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.
Mintegy ezer liter üzemanyag folyt ki egy tartályból egy Beszterce-Naszód megyei üzemanyagtöltő-állomáson egy ütközést követően.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!