Tokió 2020: a 4. nap eseményei – kedd

Székely Sport 2021. július 27., 05:39 utolsó módosítás: 2021. július 27., 15:43

Úszásban két döntőben is érdekeltek voltak a román úszók, egyikük épp lemaradt a dobogóról. Szőcs Bernadette búcsúszott a női egyesek mezőnyétől. A magyar és a román olimpikonok eredményei a folyamatosan frissülő cikkünkben.

női 63 kg:

a legjobb 16 közé jutásért: Martyna Trajdos (német)–Özbas Szofi (magyar) – Özbas aranyponttal nyert, továbbjutott
a legjobb nyolc közé jutásért: Özbas Szofi–Maria Centracchio (olasz) – ipponnal nyert az olasz, kiesett a magyar versenyző

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

férfi 81 kg:

a legjobb 32 közé jutásért: Mohamed Abdelaal (egyiptomi)–Ungvári Attila – Ungvári intésekkel kikapott, kiesett

Hegyikerékpár

női terepverseny: Vas Kata Blanka – 4. hely

Kézilabda

női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország–Brazília 27–33 (11–17)

Sportlövészet

légpuska vegyescsapat alapverseny: Mészáros Eszter, Péni István – a hetedik helyen zárt a magyar duó

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Tollaslabda

férfi egyes csoportmérkőzés: Krausz Gergely–Szergej Szirant (orosz) 0–2

női egyes csoportmérkőzés: Sárosi Laura–Soniia Cheah (malajziai) – a magyar versenyző sérülés miatt feladta

Triatlon

női verseny: Bragmayer Zsanett, Kovács Zsófia – Bragmayer a 12. helyen végzett, Kovács nem ért célba

előfutamok:
férfi 100 m gyors: Németh Nándor és David Popovici továbbjutott az elődöntőbe, Szabó Szebasztián kiesett
női 200 m pillangó: Kapás Boglárka az ötödik helyen jutott tovább, Hosszú Katinka visszalépett
férfi 4×200 m gyorsváltó: a magyar váltót kizárták
14.21: férfi 800 m: Kalmár Ákos futamában a harmadik lett, lemaradt a továbbjutásról

Vitorlázás

laser radial: Érdi Mária 5-6. futam – összesítésben a 17. helyen áll
laser standard: Vadnai Benjamin 4-6. futam – összetettben a 11. helyen áll
finndingi: Berecz Zsombor 1-2. futam – az első futamban a második lett, a második futamban is második helyen zárt, összesítésben a második helyről várja a folytatást