Popovici két századra az éremtől, döntőbe jutottak a magyarok

Józsa Csongor 2021. július 27., 06:52 utolsó módosítás: 2021. július 27., 10:23

Remekelt a román küldöttség mindössze 16 éves úszója, ifjúsági világrekordot ért el, nagyon közel volt az éremszerzéshez. Hosszú, Milák és Kenderesi fináléba jutott.

Popovici lehet a román úszósport nagy reménysége Fotó: Radu Tuta/Agerpres

Kedden hajnalban két román úszó is rajtkőre állt a tokiói olimpián. A 200 m gyorsúszás döntőjében David Popovici harmadikként fordult, az élmezőnnyel maradt az első százig. Jól hajrázott, nagyon szoros volt a vége, két századmásodperccel maradt le a dobogóról, a negyedik helyen zárt.

A román fiatal úszó, aki szeptemberben tölti be a 17. életévét remekül versenyzett, az 1:44:68-as ideje pedig egyben országos csúcs és ifi világrekord.

Negyedórára rá még egy román úszó volt érdekelt a 100 méteres hátúszás fináléban. Robert Glință jól is indított, sokáig együtt volt a mezőnnyel, a végét azonban nem bírta, végül nyolcadikként csapott célba.

Három magyar az elődöntőben úszott. Hosszú Katinka címvédőként a hetedik legjobb idővel bejutott a női 200 méteres vegyesúszás döntőjébe. A világcsúcstartó Hosszú futamában 2:10.22 perccel csak az ötödik helyen csapott célba, de a másik futamból csak ketten előzték meg, így biztosította helyét a fináléban.

A 200 méteres pillangóúszás szerdai döntőjében két magyarnak is szurkolhatunk: Milák Kristóf toronymagasan a legjobb, Kenderesi Tamás pedig az 5. idővel jutott be a fináléba. Ezen döntőket szerdán rendezik.