
Javítani akart a házigazda ellen a magyar csapat, miután két nappal korábban 10–9-re kikapott a görögöktől az első csoportmeccsén.
A kedd déli összecsapás első részében hiába vezetett folyamatosan egy találattal Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese, nem tudott elhúzni, a japánok mindig egyenlítettek, így a félidőben 8–8 volt az eredmény.
A folytatásban azonban a továbbra is eredményes támadójáték mellett összeállt a magyarok védekezése.
Az ázsiaiak egyszer még kiegyenlítettek, de a harmadik negyedet háromgólos előnnyel zárta a magyar együttes, a végéig pedig még növelte is előnyét.
„Az történt, amire számítottunk. Szakvezetőként elég sok mérkőzést játszottam Japán ellen az elmúlt években, és majdnem mindig ugyanez a forgatókönyv valósul meg.
Egyébként nagyon tisztelem a japán csapatot, szerintem elképesztő színfoltja a nemzetközi vízilabdának, mindenkinek megnehezíti a dolgát” – nyilatkozta az MTI-nek Märcz Tamás, szövetségi kapitány.
Hozzátette: kell a feszültség is, hiszen valamit szeretnének ettől a következő másfél héttől, de örül, hogy megvan az első győzelem a tornán, és reméli, hogy ez megadja a nyugalmat a játékosoknak.
Az olimpián első győzelmét szerző magyar pólósok csütörtökön hajnalban 4 órakor a mezőny egyik leggyengébbje, Dél-Afrika ellen folytatják menetelésüket.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!