Kikaptak a braziloktól, nehéz helyzetben a magyar kéziválogatott

MTI 2021. július 27., 07:24 utolsó módosítás: 2021. július 27., 10:59

A tokiói olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában a magyar válogatott kikapott Brazíliától, így a továbbjutás szempontjából nagyon nehéz helyzetbe került.

Csak az elején vezetett a magyar válogatott Fotó: MTI/Ilyés Tibor

Két nappal korábban a tokiói torna első fordulójában a brazilok döntetlent játszottak az oroszokkal, míg Elek Gábor tanítványai kikaptak a franciáktól.

Kedden hajnalban jól indult a találkozó a magyarok számára, gyors akciókkal az 5. percre 4-1-re elléptek. A riválistól sokáig csak Do Nascimento tudott eredményes lenni, de amikor Kisfaludyt két percre kiküldték a bírók, De Paula és Araujo is betalált, ezzel egyenlítettek a brazilok. Támadásban visszaestek a magyarok, Háfra emberelőnyben még ziccert is rontott, Amorim góljával pedig a 10. percben 5–4-re átvette a vezetést az ellenfél. Aztán fokozatosan elhúztak, kihasználták létszámfölényüket, kétszer is betalálva 7–4-re módosították az állást.

A magyar támadások továbbra is akadoztak, sok volt a hiba, kevés az ötlet, Arenhart pedig jól védett. Túloldalt Bíró is hozzátette a magáét a csapat teljesítményhez, többször is bravúrral hárított, de mivel a védekezés összességében nem működött, a brazilok tartották 2-3 gólos előnyüket.

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A pihenőt követően azonban jött egy teljes magyar szétesés, 14–9-es brazil vezetésnél a magyar szövetségi kapitány másodszor is időt kért. Ez sem használt, sem a támadás, sem a védekezés nem állt össze a magyar oldalon, az ötgólos hátrányon pedig nem sikerült faragni, sőt, a szünetben 17–11 állt az eredményjelzőn.

A második félidőben is a brazilok kénye-kedve szerint alakult minden, szinte végig 5-6 gólos különbségen tartották az ellenlábast.

A brazilok nem inogtak meg, támadásban továbbra is hatékonyak maradtak, az utolsó negyedórára fordulva látható volt, hogy csak a győzelmük mértéke lesz a kérdés. Ami a lefújáskor hatgólos magyar vereség lett.

A két csapat 18. alkalommal találkozott egymással, két döntetlen és 11 magyar győzelem mellett ez volt az ötödik brazil siker.

Elek Gábor szövetségi kapitány együttese így két vereséggel áll, s legközelebb csütörtökön lép pályára a címvédő oroszok ellen. Innen kezdve kötelező a győzelem a hátralévő meccseken, hogy meglegyen a továbbjutás.

Tokió 2020, női kézilabdatorna, B csoport, 2. forduló:

Brazília–Magyarország 33–27 (17–11), gólszerzők: Rodrigues Belo 7, Vieira 7, Amorim 6, Do Nascimento 4, de Araujo 3, de Paula 2, Araujo 2, Cardoso 1, Ventura 1, illetve Schatzl 7, Szőllösi-Zácsik 4, Lukács 4, Tomori 4, Vámos 3/2, Szucsánszki 2, Háfra 1, Klujber 1/1 , Kisfaludy 1.