A küzdelmek csütörtökön kezdődnek és vasárnap délutánig tartanak. Az első versenyszám a tömegrajtos szabadstílusú korcsolyázás, pénteken következik a sprint, szombaton rendezik a csapatsprintet, míg vasárnap lesz a klasszikus próba, 13 km hosszú távon, aminek végén megmásszák az olimpiai lesiklópályát, ott több mint 800 méter szintkülönbség vár a mezőnyre.
Az U20-sok között rajthoz áll Páll Boglárka (Gyergyói ISK), Kelemen Szidónia (Csíkszeredai ISK), Maria Toma (Felsőbányai ISK), Gherghel Ștefan (Felsőbányai ISK), Iosua Cojocaru (Sinaiai ISK), Leonard Rășină (Barcarozsnyói ISK), Ionuț Costea (Bukaresti Dinamo), az U23-asoknál Delia Reit (Bukaresti Dinamo) lesz érdekelt, míg a felnőtt mezőnyben a Dinamo három sportolója, Paul Pepene, Florin Dolhăscu és Gabriel Cojocaru indul.
„A világbajnokságra már július elejétől zajlik a központosított felkészülés, de előtte már májusban nekifogtak a sportolók az egyéni edzéstervnek.
Népes és erős a mezőny, ennyien még nem voltak görsí-világbajnokságon, 27 ország indít sportolót” – mondta a Székely Sportnak Jánosi István, az ifjúsági válogatott irányítója.
A Gyergyószentmiklósi Iskolás Sportklub igazgatója hozzátette, hogy az olaszországi vébé egy fokmérő lesz, hogy nemzetközi szinten hol tartanak a romániai sífutók, hiszen a fiatalok majd részt vesznek 2025 februárjában a Georgiában rendezendő Ifjúsági Téli Sportfesztiválon.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!