Biatlonban az ifjúsági korosztály felső határa 23 év. A Csíkszeredai ISK sportolója, Becze Eszter a mezőny egyik legfiatalabbja, jól futott, azonban a lőtéri teljesítménye elmaradt a várakozástól: nyolc hibát vétett, a nyolc büntetőkör miatt pedig csak a mezőny második felében végzett, 93. lett a 106 induló közül.
A romániai csapat többi tagja sem tudott az élmezőnyben végezni. A lányok közül Adelina Rîmbeu, a fiúk közül pedig Dragoș Bărbieru került be a legjobb 60 közé, így csak ők indulhatnak az Eb utolsó versenyszámában, a tömegrajtos próbán.
Női sprint, 7.5 km (106 induló): 1. Anaelle Bondoux, 2. Coraelie Perrin (mindketten Franciaország), 3. Charlotte Gallbronner (Németország), … 52. Adelina Rîmbeu, … 67. Dorina Pușcariu, … 93. Becze Eszter.
Férfi sprint, 10 km (130 induló): 1. Fabian Kaskel, 2. Elias Seidl (mindketten Németország), 3. Camille Grataloup-Manissolle (Franciaország), … 44. Dragoș Bărbieru, ...81. David Folea, … 97. Nicolae Zichil.
A kontinensbajnokság vasárnap, január 26-án a tömegrajtos versenyekkel zárul.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!