Javában átalakul a háromszéki együttes játékoskerete a másodosztályú bajnokságra. A klub egyelőre egyetlen távozót sem jelentett be, mindössze annyit lehetett tudni, hogy a kölcsönben szereplő Andres Dumitrescu visszatér a Slavia Prágához.
Közben biztossá vált, hogy a csapat egyik legmeghatározóbb játékosa, Branislav Ninaj elhagyta a klubot.
A 31 éves szlovák védő szabadon távozhatott, mivel neki egyedül szerepelt a szerződésében egy olyan záradék, amely szerint, ha az együttes kiesik az élvonalból, ingyen igazolhatóvá válik
– holott az átigazolási hírekkel foglalkozó Transfermarkt.de portál szerint még két évig a Sepsi OSK labdarúgója lett volna.
Ninaj a legutóbbi öt szezonban erősítette a sepsiszentgyörgyieket, egyértelműen a gárda alapembere és a védelem oszlopos tagja volt. Összesen 160 mérkőzésen kapott lehetőséget a piros-fehér mezben, három találatot és két gólpasszt jegyzett, valamint részese volt a klub eddigi legnagyobb sikereinek, kétszer ünnepelt Román Kupa- és Szuperkupa-győzelmet.
Sajtóinformációk szerint a Sepsi OSK játékosainak nagy része nem szívesen maradna a csapatnál a 2. Ligában, és távozni szeretnének, lehetőleg élvonalbeli együttesekhez.
Ez viszont egyáltalán nem lesz egyszerű, hiszen még érvényben lévő szerződésük van. Többüknek akadnak is kérői, a további alapemberek közül Cosmin Mateit a Konstancai Farullal, Florin Ștefant a Hermannstadttal, Denis Haruțot a Dinamóval, míg Sebastian Mailatot a Botoșani-nyal hozták szóba.
Ami az új igazolásokat illeti, a Sepsi OSK eddig csak egy érkezőt jelentett be a középpályás poszton játszó Robert Silaghi személyében, aki legutóbb a Szuperligában szereplő Kolozsvári U-nál játszott.
Ugyanakkor, a Transfermarkt úgy tudja, hogy a szintén középpályás spanyol Dani Iglesias is csatlakozik az együtteshez, miután lejárt a megállapodása a Bukaresti Steauával, valamint visszatér a fiatal Denis Rența a CSM Focșani-nál töltött kölcsönszerződését követően.
Továbbá, a Prosport portál információi szerint szintén a Steauánál játszó középhátvéd, Daniel Vîrtej aláírását is megszerezheti a székelyföldi klub, és
amennyiben sikerül megegyeznie a fővárosiak edzőjével, Daniel Oprițával, a szakvezető másik három labdarúgót, a hátvéd Adrian Iliét és Dean Bețát, valamint a középpályás Stephan Drăghici-et is magával hozhatja.
Minden attól függ, hogy Oprițának sikerül vagy nem közös megegyezéssel elhagynia a bukaresti klubot. Még egy idényre ugyanis szerződés köti a Steauához, és csak abban az esetben távozhat, ha kifizeti a megállapodásban szereplő 50 ezer eurós záradékot.
A Székely Sport megpróbálta elérni a Sepsi OSK vezetőségét, hogy érdeklődjön a szakmai stábban és a keretben történő változásokról, azonban többszöri telefonhívásunkra sem válaszoltak.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!