Nem csak a lelátóról „szurkoló” hóemberek miatt marad emlékezetes a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az Astra Giurgiu szombati mérkőzése. A több fontos játékosát is nélkülöző székely labdarúgócsapat ugyanis egy ragyogó első félidőnek köszönhetően, rendkívül magabiztosan győzött.
Kovács Lóránt korai vezetőgólja után a félidő végén Gabriel Vașvari duplázta meg az előnyt büntetőből. Majd a tizenegyest kiharcoló Eder González is betalált egy másik téli szerzemény, Tamás Nándor passzából. A második félidőben a svéd csatár, Admir Bajrovic lőtte a negyediket, majd a hajrában Răzvan Tincuról pattant be szerencsétlenül a labda Niczuly Roland kapujába.
Idézzük fel a 4–1-es sepsiszentgyörgyi diadalt a Look Sport összefoglalójának segítségével!
Az U Craiova pályáján játszott gól nélküli döntetlen, illetve a Kolozsvári CFR-től elszenvedett egygólos hazai vereség után ez volt a Sepsi OSK első győzelme 2021-ben. Másfelől az első olyan találkozó volt, amelyre a decemberi BL-botránya óta Sebastian Colțescu játékvezetőt delegálták.
Alig tudtunk tizenegy játékost kiállítani a meccsre, de sikerült megmutatnunk a csapat igazi jellemét, keményen dolgoztunk és sikerült győznünk” – értékelt a lefújás után a csapatkapitány Vașvari.
A Sepsi OSK korábbi sikeredzője, Eugen Neagoe szerint nehezen emészthető vereséget szenvedett a csapata: „Ez egy nagyon csúnya nap számunkra, számomra. Megmagyarázhatatlan és szégyenteljes, ahogy ma kikaptunk. Amikor komolytalan vagy és nem megfelelő a hozzáállásod, a foci azonnal megbüntet” – összegzett a vezetőedző.
Szabadnapos volt a román labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozatban. Tétmérkőzés helyett barátságos meccset játszott, amelyen 3–0-ra veszített Kanada ellen.
Mozgalmas pályán és azon kívüli időszakot tudhat maga mögött az FK Csíkszereda. Minden a Rapid elleni VIP-incidenssel kezdődött, majd hatósági és sportszankciók következtek, újabban pedig Ferenczi János és Bödő Zoltán Efraim is eltiltást kapott.
A drasztikusabb, tehát a 45 százalékos leépítési aránnyal számolva Hargita és Kovászna megyében összesen majdnem 500-an veszíthetik el állásukat a polgármesteri hivatalokban és a megyei tanácsokban a tervezett megszorítások miatt.
Agresszívan rászóltak egy nőre Kolozsváron, hogy ne beszéljen magyarul, sőt még bozgornak (hazátlan) is nevezték. A Kolozs megyei rendőr-főkapitányság a Krónikával közölte, hogy a történtek kapcsán eljárást indított.
Nemcsak a parajdi sóbánya katasztrófájáért felelősök adminisztratív és büntetőjogi elszámoltatása topog egy helyben, hanem a bánya jövőjével kapcsolatban sem körvonalazódik egyértelmű álláspont.
Az ember körbesétálja a hajdani bányavároska központját: mintha bizarr bálnatemetőben járna. Arra gondol, az Isten meg az ember jól megverte a helyet. Aztán kiderül, vannak őrangyalai is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!