A sepsiszentgyörgyi piros-fehérek szombaton kora délután jó néhány kulcsjátékosok hiányában látták vendégül Eugen Neagoe együttesét. Különböző okok miatt – eltiltás, sérülés és pozitív tesztek – majdnem egy kezdőcsapatnyira való játékos nem tudott pályára lépni, ráadásul a koronavírussal bajlódó Leo Grozavu vezetőedző sem térhetett vissza a kispadra, így továbbra is Ilyés Róbert másodedző vezényelt.
Pozitív előjelek is voltak azonban. A Sepsi OSK szurkolói hóembereket építettek a lelátóra, a nehéz időkben játékosan kifejezve szolidaritásukat a csapattal. A meccset megelőző napon pedig Diószegi László klubelnök tartott motivációs beszédet a legénységnek, és úgy tűnik, ezek a gesztusok nagyon jó hatással voltak a háromszéki együttesre.
Ahogy azt a sajtótájékoztatón Ilyés Róbert is remélte, sikerült hamar betalálni az Astra kapujába. Az első nagy lehetőséget a vendégek hagyták ki, David Bruno ziccerszerűségénél Niczuly fontos védést mutatott be a negyedik percben, majd a tizenegyedikben a hazaiak szerezték meg a vezetést.
A jobb szélen felfutó Dimitrov vett át egy keresztlabdát, majd a bolgár légiós remek beadása után Kovács Lóránt fejelt hat méterről a hálóba.
A Sepsi uralma alatt tartotta az első félidőt, az Astra nem igazán tudott eljutni Niczuly kapujáig, aztán a játékrész végén felpörögtek az események. Előbb Eder González harcolt ki tizenegyest, amelyet Gabriel Vașvari rutinos középpályáshoz méltó higgadtsággal értékesített.
A 45. percben pedig egy Niczuly által előrevágott labdát Safranko csúsztatott meg Tamás Nándor felé, és a székely szélső bemutatkozó mérkőzésén gólpasszt adott a Sepsi OSK mezében második meccsét játszó Edernek (3–0).
Érdekesség egyébként, hogy három olyan játékos is kezdett a háromszékieknél, aki korábban az FK Csíkszeredában szerepelt, Tamás és González mellett ugyanis Csiszér Balázs is pályán volt.
A szenzációs első félidő után a Sepsi OSK zsebében érezhette a három pontot, és a szünetben Eugen Neagoe hiába cserélte be legértékesebb játékosát Constantin Budescu személyében, az Astra esélytelennek tűnt a tetemes hátrány ledolgozására.
Az edzők sorra használták el a cserelehetőségeket, a 75. percben pedig a Safrankót frissen váltó Admir Bajrovic lőtte ki a jobb alsót mintegy húsz méterről, 4–0-ra módosítva az állást.
Niczuly Rolandnak ugyan nem sikerült kapott gól nélkül lehúznia a bajnokit, mivel egy beadásnál Tincu öngólt hozott össze, de a Sepsi OSK így is kiütötte az Astrát, és idei első győzelmével megszilárdította negyedik helyét a tabellán.
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!