Hatalmas csata zajlik az első helyért a Kovászna megyei focibajnokságban

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 16., 22:05 utolsó módosítás: 2024. szeptember 16., 22:19

Négy játéknap lejártával a pontvadászat első hat helyezettjének egyaránt kilenc szerzett pont szerepel a neve mellett, habár közülük négyen eggyel kevesebb meccset játszottak. A bardoci, a baróti, a perkői és a kovásznai gárda sem talált még legyőzőre.

Szoros küzdelem folyik a Kovászna megyei pontvadászatban. Képünk illusztráció Fotó: László Ildikó

Az elmúlt hétvégén rendezték a Kovászna megyei 4. ligás labdarúgó-bajnokság negyedik fordulóját. Továbbra is megállíthatatlanul robog előre a Bardoci Príma, amely ezúttal idegenben zsebelte be a három egységet. Az erdővidéki alakulat Gelencére látogatott, ahol szünetben még gól nélküli döntetlenre álltak a felek. A fordulást követően a tavalyi bajnok ritmust váltott és gyorsan megszerezte a vezetést, a hajrában pedig újabb négy találatot jegyzett, így összességében egyoldalú eredménnyel utazhatott haza.

A szintén hibátlan mérleggel rendelkező Perkői SE Csernátonban kellett bizonyítson, ahol rendkívül szórakoztató összecsapásnak lehettek szemtanúi a kilátogató nézők. A 10. percben már 1–1-re álltak a felek, majd másodszor is megszerezte a vezetést a hazai alakulat, de végül a vendégek 3–2-re nyerni tudtak.

Négy fordulót követően Zágon áll az élen, három győzelem és egy vereség az eddigi mérleg. Ezúttal azonban egy pillanatig sem volt kérdés a három pont sorsa, Szentkatolna otthonában 8–0-ra diadalmaskodott.

A forduló rangadója a Baróti VSC–Kovásznai SE párharc lett volna, azonban a meccset elhalasztották.

Labdarúgó 4. Liga, 2024–2025-ös idény, 4. forduló:
Uzon–Maksa 2–5,
gólszerzők: Hidi Barna (42.), Szabó Sabin (74.), illetve Dima Lehel (10.), László Zsolt (22., 52., 67.), Király Nándor (86.).

Szitabodza–Nagyajta 3–1,
gólszerzők: Adrian Baciu (7.), Cosmin Budilean (15., 90.), illetve Bardocz Szilárd (21.).

Papolc–Bodzaforduló 11–1,
gólszerzők: Gajdó Richárd (15., 59., 65., 86.), Kerekes Máté (20.), Bagoly Róbert (23., 54.), Gheorghe Stoian (31., 41.), Szakács Attila (68.), Nagy Lehel (75.), illetve Robert Călitu (82.).

Gelence–Bardoc 0–5,
gólszerzők: Szántó Erik (53.), George Cioran (73.), Emanuel Popa (78.), Dobai Henrik (81., 90.).

Szentkatolna–Zágon 0–8,
gólszerzők: Sánta Tamás (5., 50., 82.), Pál Kristóf (15., 28.), Papp Csaba (20.), Gál József (35.), Demeter István (42.).

Csernáton–Perkő 2–3,
gólszerzők: Pál Attila (6.), Bajka László (41.), illetve Papp Levente (10.), Mátyus Márk (56.), Tamás Előd (67.).