A tornán öt gyergyószéki általános iskola csapata képviseltette magát. Kitűnő szervezés mellett jó hangulatú, sokszor igen színvonalas mérkőzéseket játszottak.
Úgy alakult, hogy az utolsó mérkőzés döntött arról, ki nyeri a tornát. Döntetlen született, így a házigazda szárhegyi gyermekek azonos pontszámmal, de a gólkülönbségnél mindössze egy találattal bizonyult jobbnak, tehát otthon tartották a serleget.
A megmérettetés során a következő sorrend alakult ki: 1. Bethlen Gábor Általános Iskola (Gyergyószárhegy) – felkészítő tanárok Korpos Lajos, Molnár Arnold, 2. Elekes Vencel Általános Iskola (Gyergyóújfalu) – felkészítő tanár Kedves Botond, 3. Fráter György Általános Iskola (Gyergyóremete) – felkészítő tanár Balázs-Kercsó Botond, 4. Vaskertes Általános Iskola (Gyergyószentmiklós) – felkészítő tanár Puskás Áron, 5. Siklódi Lőrinc Általános Iskola (Gyergyóditró) – felkészítő tanár Gál Elemér.
Eredmények: Ditró–Remete 0–3, Szárhegy–Vaskertes 4–0, Újfalu–Remete 4–1, Vaskertes–Újfalu 0–2, Ditró–Szárhegy 2–4, Remete–Szárhegy 0–5, Vaskertes–Ditró 3–1, Újfalu–Ditró 6–0, Remete–Vaskertes 1–0, Szárhegy–Újfalu 2–2.
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!