A Marosvásárhelyi SE női csapatának elnöke, Székely András a Székely Sport megkeresésére ismertette, a nyári időszakot meghatározta az 1. Ligában való szerepléshez szükséges dosszié összeállítása, mert későn, július végén kapták a licencet, első körben ugyanis visszautasították a kérésüket.
Tudni kell azt, hogy Székely András mellett Mihály Sándor vezetőedző végeznek minden klub körüli feladatot, más helyeken pedig négy-öt személy foglalkozik ebben az esetben a licenc megszerzésével, így a követelmények teljesítése meghaladta őket. A klubelnök elmondta, a bizottság nagyon komolyan vett minden egyes részletet, betűről betűre mindent megvizsgáltak, semmit nem engedtek belőle, és mindez nagy nehézséget okozott nekik.
– közölte Székely András, aki köszönettel tartozik a több klubnak, hiszen a kolozsvári, a besztercei és az alexandriai vezetőség is a segítségükre sietett, és a magukénak érezték a vásárhelyi csapat problémáját.
Mint megjegyezte, jelenleg ugyan a Marosvásárhelyi SE neve és logója alatt szerepelnek, de a játékosok a csapat korábbi neve alatt, azaz a Ladiesnél vannak leigazolva és még külön klubként is léteznek.
Székely András úgy látja, a jövőben az lesz a megoldás, hogy teljesen beleolvadjanak a Marosvásárhelyi SE-be, így elkerülhető lenne az ideihez hasonló helyzet a licenc megszerzésével.
Ez a bizonytalanság összezavarta a nyári felkészülésüket, emellett ugyanis energiájuk sem volt arra összpontosítani, hogy játékosokat igazoljanak, mert amíg nem tudták biztosan, hogy részt vehetnek az 1. Ligában, nem akartak ígéretet tenni a labdarúgóknak és utána esetleg visszamondják a szerződéseket.
Ami az együttes keretét illeti, a tavalyihoz képest nem sokat változott.
A távozók terén Dávid Márta abbahagyta a focit, Daniela Mateș pedig a Besztercei Gloriához igazolt. Erősítésnek számít egy nagy tapasztalattal rendelkező játékos, a marosvásárhelyi Ana Maria Gorea (Bățagă) érkezése, aki korábban a román válogatott alapembere volt. Várják még egy Temesváron játszott ifjúsági labdarúgó aláírását, és bíznak abban, hogy a bajnokság kezdetéig igazolni tudnak két portugál légióst, akikkel tárgyalásban vannak. Mellettük több ifjúsági játékos csatlakozik a felnőttekhez.
A marosvásárhelyi csapat még nem is játszott barátságos mérkőzéseket, de a következő hétvégén kezdődő bajnokság előtt több edzőmeccsen is pályára lép: szerdán egy helyi fiúcsapattal gyakorolnak, pénteken Gyulafehérváron a címvédő Kolozsvári U-val találkoznak és lehetséges, hogy hétfőn a másodosztályba visszalépett Székelyudvarhelyi Vasas Feminával is megmérkőznek.
Az edzők ki kell találjanak egy olyan felállást, hogy elkerüljük a nagy zakókat. Ami viszont pozitívum, hogy a csapat 90 százaléka egyben maradt, a játékosok ismerik egymást” – fogalmazott Székely András.
Rámutatott, hogy minden további együttes megerősödött, de úgy gondolja, hogy október közepén már fognak széthullani közülük, mert
a lányoknál olyan nincs, hogy valaki elfogadja azt, hogy több meccsen is cserejátékos, így máshova igazol, és többen követik a példáját.
Ezt figyelembe véve megtörténhet, hogy decemberre már máshogy mutatkozik a nyolc csapat kerete, ezzel kiegyenlítődhet a mezőny.
Az elnök meglátása szerint ennek ellenére az alapszakaszt követően ők az utolsó négy helyezett között az alsóházi rájátszásban lesznek érdekeltek, ahol igyekeznek minél jobb eredményeket elérni
– jegyezte meg Székely András.
A női élvonalbeli bajnokság augusztus 26-án kezdődik, a nyitófordulóban a Marosvásárhelyi SE az újonc Besztercei Gloria vendégeként játszik. Az első hazai mérkőzésükön a vásárhelyiek az előző idényben ezüstérmes Temesvári Polit fogadják a szeptember 8-ra időzített második fordulóban.
Alig egy év után távozhat Marius Coman, a Sepsi OSK csatára, aki nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az utóbbi időben pedig a szurkolókkal is nagyon megromlott a kapcsolata. Minden jel arra utal, hogy az élvonalban folytatja pályafutását.
Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.
Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
A Versenytanács elvi hozzájárulását adta ahhoz, hogy a román Annabella kiskereskedelmi vállalat megvásárolja azt a 87 üzletet, amelyek eladását vállalta a Mega Image annak érdekében, hogy véglegesíthesse a Profi Rom Food felvásárlását.
… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!