A Magyar Kupa utolsó negyeddöntőjében, csütörtökön késő este a Puskás Akadémia 3–1-re győzött a Debreceni VSC vendégeként. A vendégeknél a magyarcsügési születésű, a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett Marius Corbu kezdő volt, és végigjátszotta mérkőzést.
Egy nappal korábban egy másik volt FK Csíkszereda-játékos csapata, a Györgyi Arthurt foglalkoztató Budafoki MTE is bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.
A másodosztályú Budafok a Vasassal játszik a döntőbe jutásért, a felcsútiak pedig a Zalaegerszeggel találkoznak, így Corbu és Györgyi csapata elkerülte egymást.
Labdarúgó MOL Magyar Kupa, negyeddöntő:
Debreceni VSC–Puskás Akadémia FC 1–3 (1–2),
Budafoki MTE (NB II)–Kisvárda Master Good 2–0 (2–0),
Paksi FC–Vasas FC 2–3 (1–2),
Mezőkövesd Zsóry FC–Zalaegerszegi TE FC 1–4 (0–1).
Az elődöntő programja:
Zalaegerszegi TE FC–Puskás Akadémia FC,
Budafoki MTE (II.)–Vasas FC.
Az elődöntő hivatalos játéknapja április 5., a finálét pedig május 3-án rendezik a Puskás Arénában.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!