A nagy nehézségek árán 2–1-re megnyert idegenbeli első mérkőzés után a kolozsváriak számára kötelező volt a továbbjutás hazai közönség előtt.
Akárcsak egy héttel ezelőtt, vendégként is bátran játszott a gibraltári csapat, a CFR azonban a 18. percben vezetést szerzett, a védő Mike Cestor akcióból talált be.
Az első félidő közepén megvolt az esély az egyenlítésre a Lincoln előtt, Arlauskis mentett. A szünetig növelhette volna előnyét a házigazda, Chipciu kétszer is volt közel a gólhoz.
A fordulás után próbálkoztak támadásokkal a gibraltáriak, majd
az első találatnál előkészítő Sigurjonsson mesterien elvégzett szabadrúgással megduplázta a CFR vezetését.
A vendégcsapat ezután sem adta fel, és közel volt a szépítéshez, újra a kolozsváriak litván kapusának kellett nagyot védenie.
Marius Șumudică együttese kettős győzelemmel jutott tovább a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe – egyben bebiztosította részvételét legalább a Konferencia Liga csportkörében –, ahol a Young Boys vár rá, amely a gól nélküli első mérkőzés után a hazai visszavágón 3–2-re verte a szlovák Slovan Bratislavát.
A svájci riválissal a CFR tavaly ősszel az Európa Liga főtábláján találkozott, a hazai 1–1-es eredmény után az utolsó csoportmeccsen idegenben botrányos körülmények között szenvedett vereséget.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!