A kedden kora este rendezett mérkőzés kezdete előtt egy órával érkezett a jó hír, hogy a LookSport+ és a DigiSport1 közvetíti a mérkőzést, ám valószínűleg minden kolozsvári szurkoló megbánta, hogy végül a tévék képernyőjére került a találkozó,
hiszen a gibraltári melegben a CFR kritikán aluli teljesítményt nyújtott az első félidőben.
A gibraltári bajnok otthonában nem tudta felvenni a ritmust a CFR, a műgyepes pálya inkább a hazaiaknak feküdt, a 15. percben Walker szánta el magát távolról kapáslövésre, Arlauskisnak nagyot kellett nyújtóznia, hogy szögletre mentsen.
Magasan letámadott a kiscsapat, ez láthatóan zavarta a kolozsváriakat, akik az első negyvenöt percben két középre tartó, gyenge Deac-lövést tudtak felmutatni. A szünet előtt pedig nem kis meglepetésre megszerezte a Lincoln a vezetést,
szépen kijátszották az álmos kolozsvári védelmet és Rosa 11 méterről védhetetlenül bombázott Arlauskis kapujába.
A folytatásban a CFR játékán nem érződött a szünet, Marius Șumudică nem tudott rendet tenni a fejekben, hiszen a Lincoln volt továbbra is a kezdeményezőbb csapat. Az 52. percben így is összejött az egyenlítés, a gibraltáriak rosszul szabadítottak fel, a labda a bal oldalon Sigurjonssonhoz került, akinek távoli beívelését Debeljuh a kiugró kapus felett a hálóba bólintotta.
Gyorsan jött az újabb kolozsvári gól, igaz, óriási hazai védelmi hiba előzte meg, Lopes próbálta hazaadni a labdát, ám épp Debeljuhnak passzolt, a horvát támadó pedig be is lőtte a ziccert.
A fordítást követően a CFR előnye megtartására törekedett, és a hajráig komolyabb nyomás alá nem is került védelme, a hosszabbításban azért ismét érződött, hogy fejben nem voltak a játékosok teljesen ráhangolódva a mérkőzésre – vagy túlzottan fáradtak voltak a háromnaponta rendezett meccsek miatt –, de egy szigorúbb játékvezető akár büntetőt is ítélhetett volna a gibraltáriaknak.
Egy góllal, 2–1-re ha nehezen is, de megnyerte a CFR a meccset, és előnyből várhatja a jövő szerdai visszavágót, addig is van egy bajnoki meccse, szombaton az Academica Clinceni vendége lesz.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!