Megfosztották a továbbjutástól a CFR-t

Horváth Bálint Ottó 2020. december 10., 22:13 utolsó módosítás: 2020. december 10., 22:52

A hajrában nagy nehezen megszerezte a vezetést a Kolozsvári CFR a Young Boys vendégeként, úgy tűnt meglesz a továbbjutás, de a végén egy kétes játékvezetői ítélet miatt a hazaiak egyenlítettek, sőt a győzelmet is megszerezték az Európa Liga csoportkörének zárófordulójában.

A döntő pillanat Fotó: Agerpres/EPA

Mindenképpen győzelemre volt szüksége Edward Iordănescu csapatának ahhoz, hogy megelőzze vetélytársát, és a továbbjutást érő második helyen végezzen a csoportban.

Biztatóan kezdtek a kolozsváriak, az elején több veszélyes támadást is vezettek, de a kapu előtt nem találták a megfelelő megoldásokat. Negyedóra után átvették az irányítást a házigazdák, a CFR védelme azonban jól tartotta magát. Az első félidő legnagyobb helyzetét a „vasutasok” hagyták ki, kevéssel a szünet előtt Păun és Rondon összejátéka végén utóbbit a svájci kapus megakadályozta a gólszerzésben.

A folytatásban is maradt a küzdelmes játék, egy óra játékot követően ismét a CFR volt közelebb a vezetéshez, Camora távoli lövésénél Von Ballmoos újra megmentette csapatát. A túloldalon a csereként beállt Elia jelentett veszélyt a kolozsvári kapura, de fejese mellé ment.

A hajrában felerősödtek a vendégek támadásai, és ezúttal eredményesek voltak: Hoban remekül találta meg Rondont a tizenhatoson belül, akinek lövése a kapufáról kifelé pattant, a korábban pályára lépett Debeljuh pedig közelről a hálóba lőtt. A rendes játékidő vége előtt Lefort fejesénél Camora a gólvonal előtt fejelte ki a labdát, de

a szöglet után Bălgrădean kijövetelénél a francia játékvezető viatatható büntetőt ítélt, mivel meglátása szerint a labdát és az ellenfelét is eltalálta. A kapust reklamálás miatt kiállították, Nsame pedig belőtte a tizenegyest.

A kolozsváriak egyből támadásba lendültek, és kevéssel ezután kontrából a svájciak ismét betaláltak, ezzel még a győzelmet is megszerezték. A végén valósággal elszabadultak az indulatok, kemény belépő miatt az egyenlítő gól szerzőjét kiállították, akárcsak az utolsó percekben Djokovicot, aki nem tudta türtőztetni magát a bíró előtt.

A kiesés és a történtek ellenére a CFR felemelt fejjel búcsúzott az Európa Ligától, és nem tudta megismételni tavalyi bravúrját, hogy újra bejusson a tizenhatoddöntőbe.