Mindenképpen győzelemre volt szüksége Edward Iordănescu csapatának ahhoz, hogy megelőzze vetélytársát, és a továbbjutást érő második helyen végezzen a csoportban.
Biztatóan kezdtek a kolozsváriak, az elején több veszélyes támadást is vezettek, de a kapu előtt nem találták a megfelelő megoldásokat. Negyedóra után átvették az irányítást a házigazdák, a CFR védelme azonban jól tartotta magát. Az első félidő legnagyobb helyzetét a „vasutasok” hagyták ki, kevéssel a szünet előtt Păun és Rondon összejátéka végén utóbbit a svájci kapus megakadályozta a gólszerzésben.
A folytatásban is maradt a küzdelmes játék, egy óra játékot követően ismét a CFR volt közelebb a vezetéshez, Camora távoli lövésénél Von Ballmoos újra megmentette csapatát. A túloldalon a csereként beállt Elia jelentett veszélyt a kolozsvári kapura, de fejese mellé ment.
A hajrában felerősödtek a vendégek támadásai, és ezúttal eredményesek voltak: Hoban remekül találta meg Rondont a tizenhatoson belül, akinek lövése a kapufáról kifelé pattant, a korábban pályára lépett Debeljuh pedig közelről a hálóba lőtt. A rendes játékidő vége előtt Lefort fejesénél Camora a gólvonal előtt fejelte ki a labdát, de
a szöglet után Bălgrădean kijövetelénél a francia játékvezető viatatható büntetőt ítélt, mivel meglátása szerint a labdát és az ellenfelét is eltalálta. A kapust reklamálás miatt kiállították, Nsame pedig belőtte a tizenegyest.
A kolozsváriak egyből támadásba lendültek, és kevéssel ezután kontrából a svájciak ismét betaláltak, ezzel még a győzelmet is megszerezték. A végén valósággal elszabadultak az indulatok, kemény belépő miatt az egyenlítő gól szerzőjét kiállították, akárcsak az utolsó percekben Djokovicot, aki nem tudta türtőztetni magát a bíró előtt.
A kiesés és a történtek ellenére a CFR felemelt fejjel búcsúzott az Európa Ligától, és nem tudta megismételni tavalyi bravúrját, hogy újra bejusson a tizenhatoddöntőbe.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!