A Konstancai Farul és a Kolozsvári CFR labdarúgóklubok vezetősége egyaránt felháborodással vette tudomásul a Román Profi Labdarúgó Liga azon döntését, hogy az FCSB Farul elleni mérkőzését elhalasszák. A szabályzat értelmében minimum 13 ép és egészséges játékost kell kiállítani egy mérkőzésre, amit a bukarestiek képtelenek voltak megtenni. A bajnokit elhalasztották, de a kupameccset a Voluntari ellen már nem lehetett, ezt az FCSB 3–0 arányban elvesztette.
A liga döntése jó pár kérdést felvet. Köztudott, hogy Gigi Becali az oltásellenesek táborát gyarapítja, állítólag a klubnál mindössze két játékos kapta meg a vakcinát. Nem csoda, hogy sorba dőlnek ki a fiúk, talán nem is az ők hibájukból. Összesen 16 focista hiányzik a keretből, csakhogy közülük kilencen kovidosok, a többiek (heten) sérülésekkel küzdenek. Tehát már nem is annyira egyértelmű, milyen alapon halasztott meccset az FCSB.
Hiszen a szabályzat nem tér ki arra, mi van akkor, ha egy csapat játékosainak egy része sérülés miatt nem tud pályára lépni. Az FCSB esetében összeadódott a koviddal fertőzöttek és az egyéb sérülést elszenvedettek száma.
Ahogy Dan Petrescu, a CFR edzője fogalmazott, ilyen formában a döntés a halasztásáról precedenst teremthet, hiszen ha kedve szottyan, bármikor bejelentheti egy klub vezetősége, hogy sajnálja, de halasztást kér, mivel játékosainak zöme sérülés miatt a betegágyat nyomja.
És hogy mit nem szabad a kisökörnek? Például azt, hogy ő is halasztást kapjon, ha fertőzés miatt kiesnek a játékosaik.
Példa erre éppen a Sepsi OSK, ahol az év elején valóságos kovid-góc ütötte fel a fejét, tíz játékosuk plusz az edző betegedett meg, ennek ellenére kénytelenek voltak a program szerint lejátszani a mérkőzéseket.
A Voluntari a tavalyi év végén járt ugyanígy, náluk akkor nem kevesebb mint 14 játékos kapta el a vírust, egyik meccsükön szinte gyerekekkel jelentek meg, de játszaniuk kellett! Becalitól rengeteget lehet tanulni arról, hogy hogyan kell átverni másokat, az a baj, hogy a szabályok kicselezésében úgy tűnik cinkosa az egész román labdarúgás vezérkara.
Mérget vehetünk arra, hogy nem csak az FCSB-nél vannak beoltatlan játékosok, vezetők. És ez egy újabb kérdést vet fel, amire látszólag senki sem figyel, senki sem beszél róla. Romániában ugyanis az október 25-től érvényes járványügyi szigorítások értelmében a szállodák csak zöldigazolvánnyal rendelkező, beoltott vagy a Covid-19-en átesett személyeket fogadhatnak, a negatív teszt nem elég ahhoz, hogy valaki igénybe vehesse a szállásadó helyek szolgáltatásait. Akkor hogy is van ez? Idegenbeli mérkőzéskor a beoltatlanok, vagy akik még nem voltak betegek a buszban, a hotel körüli parkban, sátorban, vagy ismerősnél alszanak?
Nem kell kétségbe esni, ez az ország arról híres, hogy mindig mindenre van megoldás, és a szabályok, törvények sok esetben fakultatívak.
Ennél nagyobb ügyek felett is szemet hunytak már az illetékesek, miért pont egy ilyen „apróságon” akadjanak fel? Fő, hogy a sportrendezvényeket a polgárok akár huszonöt oltás után sem látogathatják. Minden más a fejesek szerint rendben van…
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!