Az 1. Liga harmadik helyén álló bukaresti csapatnál 13 játékos és a teljes szakmai stáb koronavírus-fertőzött, emiatt a hét végi, Farul elleni bajnoki találkozója is elmaradt. Ám amíg a pontvadászatban lehetséges halasztást kérni, addig a kupában nem, így a 2020-as kupagyőztes búcsúzik a sorozattól.
Gigi Becali, az FCSB tulajdonosa az oltásellenesek táborát erősíti, és nemcsak ő nem oltatta be magát a koronavírus ellen, hanem családját és alkalmazottjait – köztük játékosait – is erre biztatta.
Bukaresti sajtóhírek szerint az FCSB-nél mindössze két játékos van beoltva, így a járvány negyedik hulláma a csapaton is végigsöpört.
A nyolcaddöntős párharcok kedden délután kezdődnek. A bajnokságban rosszul teljesítő, 2020-ban kupadöntős Sepsi OSK csütörtökön 18 órától az U Craiova 1948 vendége lesz.
Labdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
kedden: 15 órától ACSO Filiaşi–FC Hermannstadt, 18 órától Medgyesi Gaz Metan–Chindia Târgoviște, 21 Bukaresti Dinamo–FC Argeș;
szerdán:18 órától Nagybányai Minaur–Universitatea Craiova;
csütörtökön: 15 órától FC Buzău–Dunărea Călăraşi, 18 órától U Craiova 1948–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, 21 órától Temesvári SSU Poli–FC Rapid.
A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a találkozókat a Digi Sport, a Look Sport és a Telekom Sport élőben közvetíti.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!