Lezárhatja a bajnokságot a címvédő

Orbán Zsolt 2021. május 18., 13:11 utolsó módosítás: 2021. május 18., 13:56

Zsinórban negyedik bajnoki címét biztosíthatja be a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, amelynek kedden este az FC Botoșani vendégeként kell győznie a végső sikerhez. A „vasutasok” vezetőedzője kemény ellenállásra számít a moldvaiak részéről.

Egyszerű a képlet: a CFR-nek az újabb bajnoki címhez elég lesz mindhárom pontot begyűjteni Botoșani-ban Fotó: Cristian Nistor/Agerpres Foto

A kolozsvári együttes nagyon közel áll ahhoz, hogy behúzza a klub történetének hetedik román bajnoki címét, amivel a CFR az Aradi UTA-t és a Temesvári Kinizsit megelőzve az élvonal legsikeresebb „vidéki” egyesületévé válna. Az örökranglistán csak három bukaresti labdarúgóklub, a 26-szoros bajnok Steaua, a Dinamo (18) és a Venus (8) szerepel a kolozsváriak előtt, és a bajnokság történetében eddig csak a Kinizsinek, a Dinamónak és a Steauának sikerült megnyernie sorozatban négy alkalommal a ligát.

Miután a rájátszás előző fordulójában a címvédő meggyőző játékkal, 3–1-re diadalmaskodott az Unviersitatea Craiova otthonában, és a rivális FCSB csak a hosszabbításban tudta döntetlenre menteni a sepsiszentgyörgyi kiszállását (2–2), a CFR egy győzelemre került az újabb aranyéremtől. A „vasutasok” szeretnék már kedden este, az FC Botoșani pályáján lezárni a bajnokságot, így az utolsó fordulóban a FCSB elleni hazai rangadó tét nélküli lenne.

Edward Iordănescu, a listavezető trénere mindenesetre két döntőre igyekezett felkészíteni csapatát, a vezetőedző emlékei szerint a Botoșani sokszor megnehezítette már csapata dolgát.

Két döntőt kell még játszanunk, az elsőt Botoșani-ban. Megint az idő a legnagyobb ellenségünk. Bonyolult kiszállásra számítok, a mostani ellenfelünket sosem volt könnyű legyőzni, és számukra is van tétje a mérkőzésnek.

A legnagyobb kihívás megint az lesz, hogy gyorsan regenerálódjunk, erről már korábban is őszintén beszéltem. Amikor háromnaponta kell pályára lépnünk, mindig ugyanazzal a problémával szembesülünk, hogy kevés az idő a fizikális és mentális felfrissülésre, illetve a mérkőzés részleteinek előkészítésére” – nyilatkozta Iordănescu a sorsdöntő bajnoki előtt.

A hazaiak szakvezetője, Marius Croitoru a klub történetének legcsúfosabb vereségének nevezte a legutóbbi fordulóban jegyzett kudarcot, amikor is a Botoșani 3–1-es vezetésről, az utolsó húsz percben három gólt elszenvedve, 4–3-ra kapott ki az Academica Clinceni vendégeként.

Az edző elmondta, az utóbbi napokban keveset pihent a clinceni-i vereség miatt, és reméli, játékosainak sikerül lemosniuk magukról a szégyent a bajnoki címre hajtó CFR ellen.

A kolozsváriak a rájátszás negyedik fordulójában az izlandi középpályás, Runar Sigurjonsson duplájával 2–0-ra múlták felül otthon a moldvaiakat. Az alapszakaszban a CFR 2–1-re győzte le Kolozsváron a Croitoru-csapatot, Botoșani-ban viszont a piros-fehér-kékek nyertek ugyanilyen arányban.

A kedd este 20.30-kor kezdődő összecsapáson a craiovai Sebastian Colțescu fújja a sípot.

A CFR döntetlen, vagy akár vereség esetén is bajnok lehet a playoff kilencedik fordulójában, ám ebben az esetben az FCSB botlására is szükség lenne az U Craiova elleni szerda esti rangadón. A hétközi forduló harmadik felsőházi összecsapásán, a harmadik helyért küzdő Sepsi OSK csütörtökön az Academica Clinceni-hez látogat.