Elszúrta a végét a Sepsi OSK, hidegzuhany a hosszabbításban

Józsa Csongor 2021. május 17., 00:12 utolsó módosítás: 2021. május 17., 00:19

Kétgólos előnyt adott le a sepsiszentgyörgyi együttes, elszalasztotta a lehetőséget, hogy a rájátszásban másodszor is diadalmaskodjon az FCSB ellen, akik szinte a semmiből egyenlítették ki az állást.

A kezében volt a diadal, az utolsó pillanatokban kicsúszott Fotó: Veres Nándor

Vasárnap késő este a Sepsi OSK az FCSB-t látta vendégül a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában. A mérkőzés tétje igencsak nagy volt: a házigazdákat egy győzelemmel a tabella harmadik helyére röpítette volna, míg ellenlábasának folytatnia kellett a CFR üldözését a bajnoki címért.

A Sepsi OSK kezdett jobban, többet adogatott mezőnyben, de így is az első védenivalója Niczulynak adódott, könnyűszerrel hárított egy beívelt labdát. A hazaiak előtt volt az első komoly gólszerzési lehetőség a 19. percben Safranko közeli fejese mellé ment.

A háromszékiek játéka a folytatásban is sokkal szervezettebb volt, mint az ellenlábasáé. Ștefănescu és Vașvari tette próbára a hálóőrt, mindketten távolról szúrták rá, mindkétszer helyén volt a kapus. Az első felvonás végül nem hozott találatot, akárcsak a kezdő sípszókor, 0–0 állt az eredményjelzőn.

Fotó: Veres Nándor

A második játékrészben is élénkebb volt Leo Grozavu együttese, az 55. percben Vașvari 22 méterről tekert rá egy szabadrúgást, a jobb felsőbe tartó labdát Straton bravúrral ütötte szögletre.

Két cserejátékos összjátéka szállította a Sepsi OSK első gólját: Golofca ugratta jó ütemben Petrilát, aki a kimozduló kapus mellett lőtte a hálóba a játékszert (1–0).

Két percre rá jött a második találat, ezúttal Dumiter került jó helyzetbe, a védő még első ízben fel akart szabadítani, de a labda ismét visszakerült a háromszékiek játékosához, aki bepöccintette (2–0).

A végjáték nyíltsisakos küzdelmet hozott, a vendégek csak a támadásra összpontosítottak, így nagy területek maradtak szabadon. A szépítést a 81. percben érkezett Buziuc révén (2–1). A hosszabbításban pedig jött a hidegzuhany, Tănase tört be a tizenhatos sarkánál, remek ütemben lőtte el a labdát, amelyik a bal alsóban kötött ki, így pontosztozkodással zárult a mérkőzés.

Kár az utolsó tíz percért, hiszen a piros-fehérek addig remekül fociztak, az összkép alapján megérdemelték volna a maximális pontszámot. A Sepsi OSK így is a harmadik helyre jött fel, ami nemzetközi kupaszereplést ér, igaz azonos a pontszáma, mint az Universitatea Craiovának. Az FCSB nagyon nehéz helyzetbe került, hiszen amennyiben a Kolozsvári CFR nyer a soron következő fordulóban, megvédi címét.

Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 8. forduló:

Sepsi OSK–FCSB 2–2 (0–0).
Gólszerzők: Claudiu Petrila (69.), Ioan Dumiter (71.), illetve Alexandru Buziuc (81.), Florin Tănase (90+2.).
Városi Stadion, vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest).
Sepsi: Niczuly – Aganovic (Kovács, 89.), Ninaj, Mitrea, M. Ștefănescu – Fofana (Tincu, 84.), Vașvari – Dumiter, Eder (Purece, 46.), Păun (Petrila, 63.) – Safranko (Golofca, 63.). Edző: Leo Grozavu.
FCSB: Straton – Crețu, Cristea, Nedelcu (Buziuc, 30.), Radunovic – Ov. Popescu (Perianu, 49.), Oaidă (Niță, 75.), Olaru – Moruțan, Fl. Tănase, Oct. Popescu. Edző: Toni Petrea.