Megnyerte a rangadót, közelebb került a címvédéshez a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. május 15., 23:34 utolsó módosítás: 2021. május 15., 23:53

Sikerrel vette a craiovai kiszállását az éllovas Kolozsvári CFR, az Universitatea elleni szombat esti 3–1-es győzelmének köszönhetően fontos lépést tett az újabb bajnoki cím megszerzéséhez.

Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Nyolc pont választotta el egymástól a két csapatot az 1. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában rendezett mérkőzés előtt: a bajnokság végén a Craiova leginkább a harmadik hely megőrzéséért, a CFR a címvédésért van versenyben.

Gyors gólváltással vette kezdetét a rangadó,

előbb a fiatal Gâdea helyett a 4. percben beállt Păun szöglet után első labdaérintéséből máris betalált, lapos lövésével vezetést szerzett a kolozsváriaknak, majd Baiaram távolról kilőtte a hosszú felső sarkot, ezzel kiegyenlített.

Ezután közelebb volt a vezetéshez a Craiova, Mateiu majdnem „lemásolta” csapattársa gólját, de próbálkozása kevéssel elszállt a kapu mellett, Ivant pedig csak centiméterek választották el a gólszerzéstől. A másik oldalon Păun duplázhatott volna, de éppen csapattársa, Debeljuh akadályozta meg ebben, lövése eltalálta a horvátot.

A folytatásban egymás után alakították ki helyzeteiket a vendégjátékosok, sorrendben Debeljuh, Păun és Camora is célt tévesztettek.

A lehetőségek hamarosan gólokká értek, a CFR néhány perc alatt eldöntötte a három pont sorsát:

Deac és a második gólját szerző Păun voltak eredményesek, mindkét találatnál Debeljuh volt az előkészítő.

A szorosabb első félidő után a másodikban a CFR egyértelműen felülmúlta riválisát, és minden kétséget kizáróan szerezte meg a győzelmet.

Ennek köszönhetően a kolozsvári együttes négy ponttal elhúzott az élen az FCSB-től, amely vasárnap 22 órától a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK vendégeként játszik.