A hazai csapat gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, a 12. percben pedig Veres találatával előnybe került. Az FK irányította a mérkőzést, de a további helyzeteit nem tudta gólra váltani. Sellenberk néhány támadással próbálkozott, de Simon kapus magabiztosan hárított. A második félidőben a vendégek nagyobb sebességre kapcsoltak, de nem tudták áttörni a csíki védelmet. A hajrához közeledve Luca kiállítása megpecsételte Sellenberk sorsát. Az FK Csíkszereda végül megőrizte minimális előnyét, és továbbra is hibátlanul menetel hazai pályán.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője a mérkőzés után azt mondta, hogy csapata elég jól játszott, főleg az első félidőben megvoltak a lehetőségeik, több helyzetük is adódott. „Összességében úgy gondolom, hogy uraltuk a játékot. Volt, amikor az ellenfél hosszú indításokkal próbált meglepni minket, és mögénk játszani.
A legfontosabb azonban, hogy nyertünk, és most ez a lényeg. A szurkolóink is mellettünk álltak, fantasztikus hangulatot teremtettek, még ebben a hidegben is kijöttek és biztattak minket. Továbbra is számítunk rájuk, és remélem, hogy velünk maradnak, mert ha így lesz, minden mérkőzésen megháláljuk a támogatásukat” – nyilatkozta a csíkiak vezetőedzője.
Arra a kérdésre, hogy voltak pontatlan passzok is, Ilyés a következőket mondta: „A pálya minősége is szerepet játszott ebben, mert egyes helyeken fagyott volt a talaj, máshol pedig puhább. Bementem a pályára, én is éreztem, hogy a pálya egyenetlen volt, a labda sokszor megpattant. Ezért volt nehéz pontos passzokat adni és megfelelően kontrollálni a labdát.
Lehet, hogy a szurkolók számára ez furcsa, de ha megnézzük a Bajnokok Ligájában szereplő nagy csapatokat – akár a Real Madridot vagy a Barcelonát –, ők is így játszanak. Két sorba rendeződve próbálják szűkíteni a területeket, és mi is ezt alkalmazzuk” – hangsúlyozta Ilyés Róbert.
Veres Szilárd, a csíki gólszerző a mérkőzés után fontosnak tartotta megköszönni a szurkolók támogatását.
Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, hiszen minden csapat úgy érkezik Csíkszeredába, hogy nyerni akar, vagy legalább egy ponttal távozni. A legfontosabb számunkra azonban az, hogy tovább folytattuk a hazai győzelmi sorozatunkat, és eddig még nem veszítettünk pontot itthon. Nem az számít, hogy ki szerzi a gólokat, hanem az, hogy megszerezzük a győzelmet. Egy fizikálisan nagyon erős csapat ellen játszottunk, és tudtuk, hogy kemény mérkőzés lesz. Ők is azzal a céllal érkeztek, hogy megszerezzék a három pontot, ezt el is mondták, de örülünk, hogy nem sikerült nekik megvalósítaniuk.
– nyilatkozta Veres.
A következő fordulóban, szombaton délelőtt 11 órától a Nyárádtő otthonában vendégeskedik az FK Csíkszereda. A vezetőedző és a gólszerző arról is elmondta véleményét.
„Újabb nehéz mérkőzés vár ránk. A Nyárádtő idegenben nyert legutóbb, így biztosan nagyon motiváltan lépnek pályára ellenünk. Ők is olyan helyzetben vannak, hogy szeretnének elmozdulni a kiesőzónából, ezért küzdeni fognak. A pálya minősége ismét kulcskérdés lesz.
Úgy gondolom azonban, hogy a mai győzelem mentálisan sokat jelent majd a fiúknak. Nyárádtőre azzal a céllal utazunk, hogy megszerezzük a győzelmet” – fogamazott Ilyés Róbert.
Veres Szilárd hozzátette: „Ismét egy kemény mérkőzés vár ránk. Ők is mindent bele fognak adni ellenünk, de mi úgy utazunk oda, hogy elhozzuk a három pontot.”
2025. 02. 22. 11:00 | Metalul Buzău Metalul Buzău | FC Muscelul Câmpulung Câmpulung | 0-1 |
2025. 02. 22. 11:00 | Újszentesi SK Újszentesi SK | Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul | 1-2 |
2025. 02. 22. 11:00 | CSM Focşani CSM Focşani | CS Afumaţi Afumaţi | 0-0 |
2025. 02. 22. 11:00 | Nagyváradi Bihar FC Bihar FC | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 0-2 |
2025. 02. 22. 11:00 | CSM Slatina Slatina | Chindia Târgoviște Chindia | 0-0 |
2025. 02. 22. 11:00 | Concordia Chiajna Chiajna | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 2-3 |
2025. 02. 22. 13:30 | Bukaresti Steaua Steaua | FC Voluntari Voluntari | 2-1 |
2025. 02. 25. 17:15 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Sellenberki SK Sellenberk | 1-0 |
2025. 02. 25. 19:30 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | FC Argeș Pitești FC Argeș | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 16 | 13 | 2 | 1 | 33-13 | 41 |
2 | Bukaresti Steaua Steaua | 17 | 10 | 7 | 0 | 22-7 | 37 |
3 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 17 | 10 | 2 | 5 | 26-17 | 32 |
4 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 16 | 8 | 5 | 3 | 17-9 | 29 |
5 | Resicabányai CSM Resica | 16 | 8 | 3 | 5 | 26-22 | 27 |
6 | CS Afumaţi Afumaţi | 16 | 8 | 3 | 5 | 18-18 | 27 |
7 | FC Voluntari Voluntari | 16 | 7 | 5 | 4 | 21-13 | 26 |
8 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 16 | 7 | 4 | 5 | 17-15 | 25 |
9 | CSM Slatina Slatina | 16 | 6 | 5 | 5 | 23-15 | 23 |
10 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 16 | 6 | 5 | 5 | 16-17 | 23 |
11 | Metalul Buzău Metalul Buzău | 16 | 6 | 4 | 6 | 17-15 | 22 |
12 | Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul | 16 | 6 | 4 | 6 | 19-20 | 22 |
13 | Concordia Chiajna Chiajna | 17 | 6 | 3 | 8 | 21-24 | 21 |
14 | Chindia Târgoviște Chindia | 16 | 4 | 5 | 7 | 19-20 | 17 |
15 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 16 | 4 | 5 | 7 | 14-19 | 17 |
16 | Nagyváradi Bihar FC Bihar FC | 16 | 4 | 3 | 9 | 13-20 | 15 |
17 | Sellenberki SK Sellenberk | 18 | 3 | 5 | 10 | 16-22 | 14 |
18 | CSM Focşani CSM Focşani | 17 | 3 | 4 | 10 | 10-21 | 13 |
19 | Újszentesi SK Újszentesi SK | 16 | 3 | 3 | 10 | 13-22 | 12 |
20 | FC Muscelul Câmpulung Câmpulung | 16 | 2 | 1 | 13 | 7-39 | 7 |
Hatalmasat küzdött idegenben a háromszéki gárda, Valentin Suciu legénysége hétfőn este megverte az Aradi UTA együttesét és ezzel ideiglenesen két pontra megközelítette a Rapidot. A Sepsi OSK győztes gólja megkaphatja a forduló találata címet.
A Csíkszeredai Sportklub női jégkorongcsapata vasárnap kora délután a Budapesti MAC együttesét fogadta a Vákár Lajos Műjégpályán a magyar U25-ös bajnokságban. A találkozó végén a visszavonuló Popescu Magdolnát búcsúztatták.
Többórás keresés után holtan találták meg a férfit, aki vasárnap este tűnt el csíkszeredai otthonából. A keresés példás összefogással zajlott, a helyi és állami hatóságok, valamint egy civilszervezet részvételével.
Az elmúlt három évtizedben tapasztalható felekezeti változásokról, a történelmi magyar egyházak előtt álló kihívásokról kérdeztük Kiss Dénes kolozsvári vallásszociológust.
Az Amerikai Nemzetközi Fejlesztési Ügynökség (USAID) alkalmazottait vasárnap estétől szabadságra küldték, valamint megkezdik az Egyesült Államokban dolgozó alkalmazottak elbocsátását – közölte az ügynökség.
Beperelte egy nő a román államot, amiért hitelből kellett megvásárolnia a méregdrága életmentő gyógyszerét. Harmincezer lejre bírságolta a homoródfürdői Lobogó éttermet a fogyasztóvédelem.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!