Péntek délután találkozott egymással a két alakulat, amelynek első félidejében a horvátok előtt adódott először lehetőség, azonban Juranovic próbálkozása nem talált kaput. Nem sokkal később Vinícius Júnior járt közel a gólszerzéshez, azonban egy védő tudta blokkolni a lövését.
A szünetig hátralévő időben egyik fél sem tudott több nagy helyzetet kidolgozni, igazságos 0–0-s döntetlennel vonultak pihenőre.
A fordulást követően ritmust váltott a brazil gárda, sorra alakította ki a nagyobbnál-nagyobb lehetőségeket, viszont a horvátok kapusa rendben útját állta a labdának és bravúrral védett.
Az európai alakulat csak a védekezésre koncentrált, amit remekül csináltak, kihúzták kapott gól nélkül és így a kétszer tizenötperces hosszabbításra is szükség volt.
Az első 15 perc legvégén Neymar került helyzetbe, nagyon higgadtan oldotta meg a ziccert és megszerezte a vezetést Brazíliának (0–1). A második negyedórás játékrészben a horvátok mindent megtettek az egyenlítés reményében, a 117. percben Petkovic megpattanó lövéséből pedig ez össze is jött nekik (1–1). Szétlövések döntöttek a továbbjutóról, a horvátok idegei ezúttal is kötélből voltak, 4–2-re győztek és így ott vannak az eldöntőben, ahol a Hollandia–Argentína párharc győztesével küzdenek meg a fináléba jutásért.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!