Hősiesen küzdött Bukarestben az FK Csíkszereda, még élnek a feljutási reményei

Sebestyén Ervin 2024. május 20., 21:55

Hétfőn este a fővárosban csapott össze a Bukaresti Dinamo és az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga osztályozós párharcának első meccsén. A vendég gárda hősiesen küzdött, de végül 2–0-s vereséget szenvedett el a Nemzeti Arénában. Folytatás egy hét múlva.

Hatalmasat küzdött a fővárosban az FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

Rendkívül fontos összecsapás várt az FK Csíkszereda együttesére hétfőn este a Nemzeti Arénában, ahol több mint 31 ezer hazai szurkoló buzdította a Dinamót. Ahogyan az várható volt, a kezdő sípszó után azonnal hatalmas nyomás nehezedett a vendég kapura, alig volt a labda a fehér mezeseknél.

Az első Gyenge védésre sem kellett sokat várni, Dennis Politic távoli próbálkozását tolta ki szögletre. Rögtön utána ismét Dennis került ziccerbe, azonban az FK hálóőre ezúttal is a helyén volt és bravúrral védte a lövést. Az ebből kialakult sarokrúgásnál újból szükség volt a fiatal kapus parádés megmozdulására, Ricardo Grigore fejelhetett közvetlen közelről, de Gyenge a helyén volt.

Alig negyedóra elteltével ismét veszélyben forgott a vendégek kapuja, Georgi Milanov távoli bombája a bal kapufán csattant.

Az első FK lövésre 18 percet kellett várni, ekkor Apró próbálkozott, viszont Golubovic könnyedén hárított. Még félóra sem telt el a mérkőzésből, amikor ismét a Dinamo veszélyeztetett, ezúttal egy beívelt labdát csúsztatott a hosszú irányába Pavicic, azonban nem találta el a kaput.

Az idő múlásával egyre többet tudta birtokolni a játékszert a csíki gárda, viszont így is fölényben játszott a bukaresti klub. A játékrész második felében már nem tudott komoly lehetőséget kialakítani a hazai csapat, sőt, a 44. percben Gyenge gyors kirúgása után kontrát vezetett az FK, melynek végén Jelena fejelhetett, azonban erő sem volt a próbálkozásában és irányítani sem tudta. Gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

Félidőben cserélt Ilyés Róbert, az egyetlen sárga lapot begyűjtő Szondi Botond helyére érkezett Bakos Ervin.

A második játékrészből mindössze 21 másodperc telt el, az FK Csíkszereda elvesztette a labdát középkezdés után, Ahmed Bani beadására tökéletesen érkezett Dennis, aki ezt a helyzetet már gólra váltotta, vezetést szerzett a Dinamo (1–0).

Az 56. percben Abdallah kapott egy kiváló indítást, a madagaszkári támadó megpróbálta átemelni Gyenge Szilárdot, de a kaput sem sikerült eltalálnia. Nem sokkal később ismét egy az egyben maradt a kapussal szemben, viszont ezúttal is pontatlan volt a befejezése, maradt az 1–0.

A folytatásban bátrabban játszott a csíki klub, szögletet is sikerült kiharcolnia, viszont nagy gólhelyzetet kidolgozni nem tudott. Nem úgy, mint a túloldalon, ahol Dennis Politic szenzációs cselsorozat után lövőhelyzetbe verekedte magát és szenzációsan lőtte ki a felsőt (2–0).

Negyedórával a vége előtt óriási lehetőséget szalasztott el az FK Csíkszereda, Makrai Gábor egy kiváló lövőcsel után fölé bombázott alig hat méterről, nem sikerült a szépítés.

A hajrában többször is odaért a vendég gárda a Dinamo kapuja elé, viszont betalálnia nem sikerült, maradt a 2–0. A visszavágót egy hét múlva, május 27-én rendezik Csíkszeredában, ahol a Hargita megyei együttes legalább három találatot kell majd szerezzen a feljutáshoz.