Hirdetés

Itt is nulla, ott is nulla – jöhet a téli szünet

Kevés helyzet és pontosztozkodás az évzáró mérkőzésen
Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

2020. december 22., 23:45

Elmaradt a várakozásoktól a Kolozsvári CFR és az Universitatea Craiova kedd esti rangadója, a bajnokjelöltek gól nélküli döntetlent játszottak a labdarúgó 1. Liga idei utolsó mérkőzésén.

2020. december 22., 23:45

A Kolozsvári CFR pályáján játszott találkozón egyáltalán nem produkáltak látványos játékot a csapatok, ahogy az a tabellán elfoglalt helyezéseik alapján elvárható lett volna tőlük. A két együttes jóformán csak szögletekből tudta veszélyeztetni a másik kapuját, a három pontért pedig a vendégek tettek többet.

Hirdetés

A címvédőnek mindössze egy kapura tartó lövése volt, míg Bălgrădean neve mellet négy védés szerepel a statisztikában.

A „vasutasok” a rendes játékidő utolsó előtti percében egy nagyon forró helyzetet úsztak meg:

Bic lövése a keresztlécről levágódott, de még többszöri visszajátszás után is nehéz megmondani, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt-e a gólovonalon.

Radu Petrescu játékvezető a gólvonal-technológia hiányában mindenesetre nem ítélt gólt, az eset miatt méltatlankodó Corneliu Papurăt, az U Craiova vezetőedzőjét viszont kiállította.

Az évet a Sepsi OSK-val egy nappal korábban 1–1-es döntetlent játszó FCSB zárja az első helyen. Második a Craiova, két pont lemaradással a listavezető mögött, míg a harmadik helyezett CFR hátránya három pont.

A Sepsi OSK az előkelő negyedik helyen telel, a másik két playoff-pozíciót meglepetésre az Academica Clinceni és a Chindia Târgoviște foglalja el.

A megszokotthoz képest a téli szünet ezúttal rövid lesz, a bajnokság alapszakasza január 12-én folytatódik a 16. fordulóval.

Az őszi idényből egyedül az FC Viitorul–FC Hermannstadt bajnokit nem tudták lejátszani, ezt a tervek szerint január 10-én pótolják.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 15. forduló
Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova 0:0
CFR: Bălgrădean – Manea (Susic 75.), Vinicius, Burcă, Camora – Deac, Soares (Păun 82.), Djokovic – Gîdea (Chipciu 9., Pereira 75.), Debeljuh, Costache (Itu 81.). Edző: Edward Iordănescu.
U Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Papp (M. Constantin 70.), Bancu – Nistor, Bic, Cicâldău – V. Constantin (Bărbuț 56.), Mamut, Ofosu. Edző: Corneliu Papură.
Vezette: Radu Petrescu (Bukarest)

A forduló korábbi eredményei:
FCSB–Sepsi OSK 1–1
Aradi UTA–Astra Giurgiu 0–6
Academica Clinceni–Bukaresti Dinamo 1–1
FC Botoșani–FC Voluntari 1–1
FC Hermannstadt–Poli Iași 0–1
Medgyesi Gaz Metan–FC Viitorul 1–0
Chindia Târgoviște–FC Argeș 2–2

A bajnokság állása:
1. FCSB 15 11-1-3 37:15 34
2. U Craiova 15 10-2-3 19:9 32
3. CFR 15 9-4-2 18:6 31
4. Sepsi OSK 15 7-6-2 24:13 27
5. Clinceni 15 6-7-2 16:10 25
6. Chindia 15 5-5-5 12:12 20
--------------------------------------------
7. Botoșani 15 4-6-5 21:22 18
8. Viitorul 14 4-5-5 19:19 17
9. UTA 15 4-5-6 13:25 17
10. Astra 15 4-4-7 21:21 16
11. Dinamo 15 4-4-7 18:18 16
12. Medgyes 15 5-1-9 19:26 16
13. Voluntari 15 4-3-8 20:25 15
14. Hermannstadt 14 3-6-5 16:21 15
15. Poli Iași 15 4-2-9 14:35 14
16. FC Argeș 15 2-5-8 14:24 11

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Csúnyán befürödtek Erdélyben a 30 millió eurós akvaparktervvel

Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.

Krónika

Kelemen megvédte az RMDSZ Fidesszel kapcsolatos álláspontját, Markó „hatalmas mulasztásról” beszélt

Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

Ignacio Heras maradna: az első osztályban akarok játszani ezzel a csapattal

Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.

Fővárosi pontszerzéssel biztosan dobogós és európai kupainduló a Kolozsvári CFR

Gól nélküli döntetlent játszott a Bukaresti Dinamo vendégeként a Kolozsvári CFR a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának kilencedik fordulójában.

Megható búcsút vett Ilyés Róbert az FK Csíkszeredától

Három sikeres idény után elköszönt az FK Csíkszeredától Ilyés Róbert. A vezetőedző a feljutás és a bennmaradás történetét értékelve beszélt a közös döntésről, a csapat erejéről és a teljes kimerültségről.

Emelt fővel távozik az FK Csíkszereda éléről Ilyés Róbert

Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.

Győzelemmel búcsúzott szurkolóitól és edzői stábjától az FK Csíkszereda (videóval)

Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Történelmi idénye végén még egy győzelemre hajt az FK Csíkszereda

Nyomás nélkül, de változatlan elszántsággal készül az utolsó mérkőzésére az FK Csíkszereda a 2025–2026-os kiírásban. A szezonzáró előtt Ilyés Róbert és játékosai értékelték a történelmi élvonalbeli szezont, valamint a bennmaradás jelentőségét.

Egyre valószínűbb, hogy értékesebb lesz az ezüstérem a Szuperligában

Az Universitatea Craiova megnyerte a Román Kupát, és két fordulóval a vége előtt továbbra is vezeti a Szuperliga play-offját. Emiatt könnyen előfordulhat, hogy az idény végén jelentősen felértékelődik a bajnokság második helye.

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

Változtatott az LPF: egy nappal korábban búcsúztatja a szezont az FK Csíkszereda

Az előzetesen meghirdetett programmal ellentétben nem vasárnap, hanem szombaton játssza az idény utolsó bajnokiját az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alsóházában. Ez a változás érinti a Kolozsvári CFR meccsét is.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!